عضویت     ورود  خموشی ، دری به سوی نگاه ژرف تر است . ارد بزرگ يكشنبه، 1 مهر ماه ، 1397

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 4957 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 4954 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 4911 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 4854 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11326 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 4908 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 6496 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6105 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5272 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7228 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 5989 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 13698 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 9996 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7384 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5508 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6083 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5528 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6477 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5196 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5324 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 8138 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7466 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7504 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5784 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6088 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8543 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7080 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6537 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 11666 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9551 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 38931 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 17642 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21021 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24533 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22255 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 24615 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 38213 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 19499 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 16723 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 20771 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: يك فيلتر وفقي تركيبي، از فيلترهاي وفقي براي شناسايي سيستم
· 2: سلول هاي خورشيدي پلاستيكي
· 3: DESIGN OF ROTATING ELECTRICAL MACHINES
· 4: تشخيص صحبت (Speech Recognition)
· 5: A Parallel Pairwise Local Sequence Alignment Algorithm
· 6: A 7.1 mW, 10 GHz All Digital Frequency Synthesizer With Dynamically Reconfigured Digital Loop Filter
· 7: IEEE Std 1140-1994
· 8: Fabrication and Test of Gamma-Type Stirling Engine
· 9: Providing Architectural Languages and Tools Interoperability through Model Transformation Technologi
· 10: Photocurrent Modeling and Detectivity Optimization in a Resonant-Tunneling Quantum-Dot Infrared Phot
· 11: Review on SAW RFID Tags
· 12: Reliability of Soiar Arrays
· 13: ارزیابی اقتصادی بكارگیری میكروتوربین ها از دیدگاه های ملی و بنگاهی
· 14: كنترل تعقيب سرعت موتور سنكرون مغناطيس دائم از نوع سطحي روتور بدون نمونه بردار مكانيكي
· 15: Smart Card Handbook
· 16: افزايش ظرفيت در شبكه CDMA با استفاده از توابع موجك به عنوان شکل موج
· 17: IEEE Std 638-1992
· 18: حل المسائل هوش مصنوعي راسل
· 19: نقشه و راهنمای تعمیرات تلویزیون رنگی سامسونگ مدل CS-2960HP
· 20: Study on Hydrophobicity Transfer of RTV Coatings Based on a Modification of Absorption and Cohesion

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - آموزش ارتباط AVR با ماژول های GSM

آموزش ارتباط AVR با ماژول های GSM
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به AVR Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: يكشنبه، 16 خرداد ماه ، 1389 22:37:02 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوستان

طبق قولی که قبلا داده بودم یه آموزش درباره ی ماژول های GSM گذاشتم. این آموزش راجع به ارتباط بین میکروکنترلرهای AVR و ماژول SIM300cz هست. البته میشه این آموزش رو برای سایر میکروکنترلرها و یا ماژول های GSM هم توسعه داد و استفاده کرد!

بهمراه این آموزش ، یک فایل پیوست شده ، که شامل شماتیک مدار + PCB + فوت پرینت ماژول SIM300cz و قاب سیم کارت 8 پین هست. البته توجه کنید که این مدار و آموزش فقط برای ارسال و دریافت SMS تهیه شده و از سایر ویژگی های ماژول و پایه های اون استفاده نشده.

بدلیل اینکه اینترنت من چند روزی قطع بود نتونستم به قولم خوب عمل کنم و سر وقت این آموزش رو براتون بذارم ، از این بابت عذر خواهی می کنم.

خواهش می کنم هر سوالی در این رابطه داشتید در همین تاپیک مطرح کنید.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 17 خرداد ماه ، 1389 09:31:24 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام .
آقا مرتضي از اطلاعات با ارزشي كه در اختيار همه قرار دادي متشكر .خيلي عالي بود

دو تا سوال داشتم اگه امكان داره منو راهنمائي كنيد :
1- gsm مودم من fargo 100 هست ،آيا ميتونم بجاي sim300 استفاده كنم اگه امكان داره شماتيك مدار رو برام بذارين
2 - در تنظيمات هنگام پروگرام كردن آيا نياز به تنظيم فيوز بيت ها مي باشد يا خير

Back to top
View user's profile Send private message
22omid22
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

236864.00 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 17 خرداد ماه ، 1389 18:21:43 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام اقا مرتضي
ميخاستم بگم كه اين pdf خرابه و باز نميشه اگه لطف كني دوباره توي سايت بزاريش ممنون ميشم

Back to top
RFBOOK
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1531550.12 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 17 خرداد ماه ، 1389 19:28:14 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

فایل تست شد مشکلی نداشت .

ولی یکبار دیگه من آپلود کردم

خدمت سربازي تا تير Ù
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
alnz
کاربر نمونه
کاربر نمونه

1396165.04 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 17 خرداد ماه ، 1389 22:12:22 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

با تشكر از داش مرتضي عزيز

تا انوجايي كه من مي دونم براي كار كردن با اين ماژولا بايد از اَت كامندهاي مربوط به اون آي سي استفاده كرد
براي مثال اين جا :

من تصميم گرفتم واسه پروژه پاياني با اينا كار كنم ،‌فقط احيانا شما نمونه مداري با پيك واسش داري ؟

Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 18 خرداد ماه ، 1389 17:50:39 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام به دوستان خوبم

Quote:
دو تا سوال داشتم اگه امكان داره منو راهنمائي كنيد :
1- gsm مودم من fargo 100 هست ،آيا ميتونم بجاي sim300 استفاده كنم اگه امكان داره شماتيك مدار رو برام بذارين
2 - در تنظيمات هنگام پروگرام كردن آيا نياز به تنظيم فيوز بيت ها مي باشد يا خير

1. من تا حالا این ماژولی که شما گفتید رو ندیدم. شماتیکی هم ازش ندارم. اما میشه از اون هم استفاده کرد. بهرحال نحوه ی انجام کار به همون صورتی هست که توضیح داده شد ، هم برای ارتباط با کامپیوتر و هم برای ارتباط با میکرو. تنها چیزی که لازمه شما داشته باشید دیتاشیت ماژول هست که اونم با جستجو در اینترنت بدست میاد.

2. طبق تجربه ای که من در کار با SIM300Cz بدست آوردم برای برقراری ارتباط بین این ماژول و میکرو حتما باید از کریستال خارجی استفاده بشه! وگرنه ارتباط برقرار نمیشه! بنابراین فیوز بیتها باید بر روی کریستال خارجی تنظیم بشن.

Quote:
تا انوجايي كه من مي دونم براي كار كردن با اين ماژولا بايد از اَت كامندهاي مربوط به اون آي سي استفاده كرد
براي مثال اين جا :

من تصميم گرفتم واسه پروژه پاياني با اينا كار كنم ،‌فقط احيانا شما نمونه مداري با پيك واسش داري ؟

همونطوریکه گفتم میشه بجای AVR از هر نوع میکروکنترلر دیگه ای استفاده کرد و از این بابت مشکلی نیست. شماتیک مدار هم فرقی نداره. از پایه های میکرو فقط دو پایه مهم هستن که همون RXD و TXD هستن.

کافیه شما همین شماتیک رو بسازید و پایه های RXD و TXD میکرو را به پورت موجود در پروژه وصل کنید. همین!

Back to top
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 22 خرداد ماه ، 1389 11:01:57 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ممنون از لطف و راهنمائي شما ، تست ميكنم ببينم چي جواب مي ده
Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 خرداد ماه ، 1389 12:01:28 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

به نقل از بهزاد جان در یه تاپیک دیگه که من منتقل کردم اینجا :

سلام آقا مرتضي عزيز
من راهنمائي هايي كه گفتين انجام دادم ولي نتيجه نگرفتم .
در ارسال ميكرو ( atmega32L )به كامپيوتر با فركانس 4 مگا و baud 2400 مشكلي نيست ولي وقتي به gsm با فركانس 4 مگا و baud 9600 ارسال ميكنيم متاسفانه ارسالي انجام نمي شه .
در حالي كه gsm با كامپيوتر با baud 9600 در هايپر ترمينال جواب ميده(AT رو ساورت ميكنه )
با همان برنامه اي كه شما زحمت كشيدين ولي با gsm fargo100 و فركانس 4 مگا و بدون تنظيم فيوز بيت
اگه امكان داره راهنمائيم كنيد من خيلي وقت پيش روي اين پروژه كار ميكردم و نا اميد شده بودم تا پروژه شما رو در مجله 10 ديدم دوباره انگيزه گرفتم . لطفا كمكم كنيد

Last edited by Morteza_rk on دوشنبه، 24 خرداد ماه ، 1389 12:15:18; edited 1 time in total

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 خرداد ماه ، 1389 12:11:02 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

آقا بهزاد ، اونطوریکه من از روی دیتاشیت فهمیدم تنظیمات کارخانه ای برای ارتباط سریال فارگو 100 در باود ریت 115200 تنظیم شده! نه 9600!

از طرفی وقتی سرعت تبادل داده (Baud Rate) زیاد میشه میزان پایداری مدار کم میشه ، بنابراین من فکر می کنم که چون شما از کریستال خارجی استفاده نمی کنید به مشکل برخوردید.

بنابراین :

1. حتما با تغییر فیوزبیتها از کریستال خارجی استفاده کنید.(اگه با این تنظیمات آشنا نیستید بگید با چه کامپایلری کار می کنید تا راهنمائیتون کنم.)

2. میزان باود ریت رو روی 115200 تنظیم کنید.

3. متن کامل برنامه ای رو که نوشتید ارسال کنید تا بررسی بشه.

4. طبق دیتاشیت حالت اکو (ECHO) در ماژول شما روشنه. اونو با دستور ATE0 خاموش کنید. (مثلا اول وصلش کنید به کامپیوتر و بهد از یکی دوبار که AT فرستادید دستور ATE0 رو بفرستید.)

Back to top
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 خرداد ماه ، 1389 12:44:35 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ممنون از لطف آنلاين شما مرتضي جان و پوزش از رعايت نكردن جاي تاپيك
از كريستال خارجي 4 مگا استفاده كردم ولي طبق جداولي كه دارم به نظر براي 4 مگا تنظيم فيوز بيت نياز نداره متشكر مي شم اگه راهنمائي كنيد فيوزبيتها رو چه كار كنم بيشتر از كدوي‍ژن استفاده ميكنم

#include <mega32.h>
#include <stdio.h>
#include <delay.h>
void main(void)
{

// USART initialization
// Communication Parameters: 8 Data, 1 Stop, No Parity
// USART Receiver: On
// USART Transmitter: On
// USART Mode: Asynchronous
// USART Baud rate: 9600
UCSRA=0x00;
UCSRB=0x18;
UCSRC=0x86;
UBRRH=0x00;
UBRRL=0 x33;

// Analog Comparator initialization
// Analog Comparator: Off
// Analog Comparator Input Capture by Timer/Counter 1: Off
ACSR=0x80;
SFIOR=0x00;

while (1)
{
unsigned char a;
a=0x02;
a=PINB&a;
if(a==0x02)
{
printf("AT+CMGF=1\r");
delay_ms(1000);
printf("AT+CMGS=\"+989113938294\"\r");
delay_ms(1000);
printf("behzad\r");
delay_ms(1000);
putchar(0x1A);
delay_ms(10000);
}
};
}

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 خرداد ماه ، 1389 13:03:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

الان برام یه کاری پیش اومده ، باید برم. الان تنظیم فیوزبیت هارو میگم. برنامه رو امشب بررسی می کنم.

CKSEL0 = تیک خورده
CKSEL1 = تیک نخورده
CKSEL2 = تیک نخورده
CKSEL2 = تیک نخورده

SUT0 = تیک نخورده
SUT1 = تیک نخورده

ولی به احتمال زیاد مشکل از برنامه هست. البته من خودم با بسکام کار می کنم وزیاد به کدویژن تسلط ندارم. ولی مثل اینکه برنامه ای که شما نوشتید با اونی که من نوشتم فرق داره!

چرا بعداز ارسال هر دستور با printf کاراکتر Enter رو نفرستادید؟

Back to top
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 خرداد ماه ، 1389 19:54:58 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با تشكر از لطف فراوان شما

CKOPT CKSEL3..1 Frequency Range (MHZ) Recommended

- 0.9 - 0.4 101 1
22-12 3 - 0.9 110 1
22-12 3 - 8 111 1
22-12 >= 1 111-110-101 0
به نظر طبق جدول فوق براي كريستال 3 تا 8 مگا هرتز cksel 111 ميباشد كه هيچ تيك در فيوز بيت نبايد انتخاب شود .؟؟
gsm رو من با كامپيوتر و هايپر ترمينال چك كردم فقط در baud 9600 جواب ميده ولي با ميكرو نميدانم فرق مي كنه يا نه .
در ضمن اگه از baud 115200 استفاده كنيم فكر نمي كنم كريستال 4 مگا خارجي هم جواب بدهد چون از درصد خطاي مجاز بيشتر مي شود .
با اين موارد نظر شما چيست ؟
آيا بعد از زدن ctrl +z در برنامه باز نياز به enter ميباشد ؟

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 خرداد ماه ، 1389 23:13:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

1. بهزاد جان من پروتکل فارگو 100 رو دقیقا نمی دونم. ولی هرجا که توی هایپر ترمینال کلید اینتر می زنی توی برنامه هم باید بزنی.

2. شما چرا اینقدر برنامه رو پیچیده می کنی؟ مثلا به متغیر a در مبنای هگز مقدار اولیه دادی! چرا؟ خوب در مبنای دسیمال بده! اینطوری که خیلی راحتره. از طرفی فکر کنم دو خط زیر برای چک کردن فشرده شدن کلید هست. چرا اینقدر پیچیده؟! فشرده شدن کلید خیلی آسونتر از این چک میشه.

a=0x02;
a=PINB&a;

3. ضمن اینکه فکر نمی کنم تنظیم فیوزبیتی که من گفتم اشتباه باشه! (تستش کن)راستی اصلا شما فیوزبیتهارو پروگرم می کنی؟ آخه در ATMega32 فیوزبیت ها بطور پیشفرض روی کریستال داخلی تنظیم شدن و شما باید اونارو تغییر بدی و بذاری روی کریستال خارجی. تیک کنار Program fus Bit[s] باید فعال باشه.

4. اون زمانهای یک ثانیه هم خیلی زیاده. 100 میلی ثانیه کفایت می کنه.

5. نکته ی مهم : شماره رو بصورت 0911 تست کن نه بصورت 98911+

6. اون کد 26 که مال ctrl+z هست رو همراه دستور printf بفرستی خیلی بهتره.

7. ضمن اینکه من با کدویژن زیاد کار نکردم. نمی دونم که از حالت r/ پشتیبانی می کنه یا نه؟!

خلاصه اینکه برنامه رو خیلی خیلی پیچیده نوشتی. اصلا نیازی به این همه تحمل سختی نیست. ببین برنامه ی من چقدر سادست!

آخر اینکه : اگه برنامه ی خودتو دقیقا مثل برنامه ی من بنویسی فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.

Back to top
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 26 خرداد ماه ، 1389 23:34:17 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام آقا مرتضي عزيز ، شرمنده مشكلي برام پيش اومد نتونستم راهنمائي هاتون رو انجام بدم
الآن طبق فرمايش شما دقيقا برنامه شما رو ميخوام پروگرام كنم ( ATMEGA8)و بر اساس گفته شما با baud 115200 مجبورم از كريستال 12 مگا هرتز استفاده كنم در نتيجه در برنامه تنظيمات به شكل زير مي شود :
UCSRA=0X02 چون با BAUD 115200 و كريستال 12مگا حتما بايد آسنكرون X2 شود تا درصد خطا مجاز گردد
UCSRB=0X18
UCSRC=0X86
UBRRH=0X00
UBRRL=0X0C
لطف در مورد تنظيم فيوز بيتها با اين كريستال و baud راهنمائي بفرمائيد .( آيا به شكل زير ميتونه باشه :
CKSEL0 = تیک نخورده
CKSEL1 = تیک نخورده
CKSEL2 = تیک نخورده
CKSEL3 = تیک نخورده

CKOPT= تيك بخورد

SUT0 = تیک نخورده
SUT1 = تیک نخورده

متشكرم مهندس عزيز

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 26 خرداد ماه ، 1389 23:49:44 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام بهزاد جان

تنظیم فیوزبیتی که گفتید کاملا درسته و مشکلی نداره. می تونید ازش استفاده کنید.

اگر از مدار جواب نگرفتید یک پروژه ی جدید ایجاد کنید و در اون مقدار باود ریت رو برابر 9600 در نظر بگیرید.

Back to top
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 27 خرداد ماه ، 1389 15:59:43 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست عزيز
من هر دو حالت رو تست كردم ولي جواب نگرفتم .
در هر دو حالت در اتصال با كامپيوتر جواب ميدهد و ميكرو در اتصال با com كامپيوتر كليه دستورها را ارسال مي كند . البته وقتي كريستال 12 مگا و baud 115200 باشد در setting ترمينال كامپيوتر ، تنظيم baud دريافتي بر روي 9600 ميباشد و اگر كريستال 4 مگا و baud ميكرو 9600 باشد ، تنظيم baud دريافتي كامپيوتر بر روي 2400 جواب مي دهد . ( اتصال كامپيوتر به gsm هم با baud 9600 جواب ميدهد .)

ولي متاسفانه ميكرو به gsm ، ارسال انجام نمي شود .
البته ولتمتر به نظر تغييرات ولتاژ ارسالي ،را نشان ميدهد .
لطفا راهنمائي كنيد ، اشكال كجاست ؟ متشكرم

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 27 خرداد ماه ، 1389 18:13:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

راستش من از گفته های شما چیزی سر در نیاوردم!

یعنی شما میکرو رو مستقیم به هایپر ترمینال وصل کردید و وقتی کریستال 12 مگ گذاشتید و باود ریت رو روی 115200 تنظیم کردید مجبور شدید که تنظیمات هایپر ترمینال رو بذارید روی باود ریت 9600 تا اطلاعات میکرو به کامپیوتر برسه؟

در حالت دوم هم ارتباط بین میکرو و کامپیوتر بود؟ اما با این تفاوت که کریستال 4 مگ بود و باود 9600 اما باود ریت هایپر ترمینال 2400 بود؟

اگه منظورتون دقیقا همین حرفاییه که من گفتم پس مطمئن باشید که یه جای کارتون می لنگه!

حالا یکم بیشتر توضیح بدید و بگید که منظورتون همیناییه که من گفتم یا نه؟ من همچنان پیگیر موضوع هستم. نگران نباشید.

Back to top
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 27 خرداد ماه ، 1389 21:21:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

بازم سلام آقا مرتضي عزيز
اون 2 حالت كه فرموديد انجام شد :
1 -دقيقا برنامه شما در كد ويژن با baud 115200 و كريستال 12 مگا هرتز و تنظيمات كد ويژن تائيد شما كه جواب نداد
2- دقيقا برنامه شما در كد ويژن با baud 9600و كريستال 12 مگا هرتز و تنظيمات كد ويژن تائيد شما كه جواب نداد

علاوه بر آن :

جهت تست برنامه خروجي max ميكرو را به پورت com كامپيوتر وصل كردم , و در setting\terminal كد ويژن baud را بر روي 9600 تنظيم كردم و با run كردن مدار دستورات ارسال sms ميكرو در صفحه terminal كد ويژن مشاهده شد
همين كار را با كريستال 4 مگا و baud9600 در ميكرو و در ترمينال كد ويژن با تنظيم baud 2400 انجام دادم كه باز كليه دستورات ميكرو در صفحه terminal كد ويژن مشاهده شد .

جهت تست gsm توسط هايپر ترمينال : فقط با تنظيم baud 9600 در هايپر ترمينال sms ارسال شد

ولي متاسفانه اتصال ميكرو به gsm ، ارسال انجام نمي شود . با كنترل خروجي ميكرو توسط ولتمتر به نظر تغييرات ولتاژ ، عملكرد ميكرو را نشان ميدهد .
اميدوارم منظورم را رسانده باشم .شرمنده

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 27 خرداد ماه ، 1389 22:13:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

بهزاد جان اینایی که شما میگی بخدا خیلی عجیبه! آخه مگه میشه شما توی میکرو باود ریتت باشه 9600 بعد توی ترمینال کدویژن باشه 2400 و همه چیزم بخوبی پیش بره؟!

من که دارم از تعجب شاخ در میارم! توی عمرم همچین چیزی ندیدم!

حالا از اینا بگذریم ، شما چطور ماژول رو به کامپیوتر وصل می کنی؟ با MAX232 ؟

اگه ممکنه عکس کابل رابط بین کامپیوتر و ماژول رو بذارید. فکر کنم وقتیکه می خواید ماژول رو وصل کنید به میکرو نیاز به یه MAX232 دارید! اگه اشتباه نکنم خروجی ماژول شما TTL نیست.

Back to top
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 27 خرداد ماه ، 1389 23:17:02 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام ،خسته نباشيد
شماتيك مدار

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 27 خرداد ماه ، 1389 23:45:53 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ممنون از شماتیکی که گذاشتید. ولی به سوال من جواب ندادید.

شما چطور ماژول رو به کامپیوتر وصل می کنی؟ با MAX232 ؟

این عکسی که گذاشتید ، یعنی شما میکرو رو اینطوری وصل می کنید به ماژول؟ اگه اینطوری جواب نمیده بدون MAX232 تست کنید.

کلا مقوله ی عجیبیه! لطف کنید اون دو برنامه ای که با کدویژن نوشتید هم بذارید تا بررسی کنم. همونایی که جواب ندادن.

از طرفی اون برنامه هایی که توی ترمینال کدویژن جواب دادن هم بذارید.

اگه ممکنه دیتاشیت دستورات AT Command کامل ماژول رو هم بذارید.

Back to top
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 28 خرداد ماه ، 1389 00:26:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

در هر دو حالت با max232 ارتباط داشتم .
بدون max جواب نداد

با كريستال 12 مگ و baud 115200
#include <mega8.h>
#include <stdio.h>
#include <delay.h>

char Enter=13;
char double_quote=34;
char Ctrlz=26;

void main(void)
{

PORTD=0x00;
DDRD=0x00;

UCSRA=0x02;
UCSRB=0x18 ;
UCSRC=0x86;
UBRRH=0x00;
UBRRL=0x0C;

while (1)
{

if (PIND.2==0) {

printf("at%c",Enter);
delay_ms(500);

printf("AT+CMGF=1%c",Enter);
delay_ms(500);

printf("at+cmgs=%c09113938294%c%c",double_quote,double_quote,Enter);
delay_ms(100);

printf("AVR Test 1%c",Ctrlz);
delay_ms(500);

};

};
}

با كريستال 12 مگ و baud 9600 مانند قبل و فقط تغييرات زير
.
..
UCSRA=0x00;
UCSRB=0x18;
UCSRC=0x86;
UBRRH=0x00 ;
UBRRL=0x4D;

هر دو برنامه بالا در ترمينال كد ويژن جواب دادند

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 29 خرداد ماه ، 1389 00:43:05 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

آقا راستش من دیگه نمی دونم چی بگم؟! واقعا گیج شدم!

از یه طرف شما میگی فارگو 100 داری و با باود ریت 9600 وصلش می کنی به هایپر ترمینال و جواب می گیری از اون طرف توی دیتا شیت گفته فارگو 100 با باود ریت 115200 با هایپر ترمینال ارتباط بر قرار می کنه و فارگو 20 با باود ریت 9600!

از یه طرف میگید که برنامه ی مگا32 رو با باود ریت 115200 نوشتید ولی توی کدویژن با 9600 جواب میده.

از اون ور میگید برنامه ی مگا 32 با باد ریت 9600 نوشتید که با ترمینال کدویژن با 2400 ارتباط برقرار می کنه.

خدائیش یه معادله ی سالم توی اینا پیدا میشه؟!

من واقعا موندم که این فارگو چه جور ماژولیه!؟ متاسفانه من دیگه عقلم به جایی قد نمیده!

حالا به عنوان آخرین راه شما برنامه ی خواندن SMS که من نوشتم رو تست کن ، با این تفاوت که بجای دستورات خواندن SMS دستورات کنترلی ماژول رو بفرست و بعد ببین که چیزی روی LCD نشون داده میشه یا نه؟

مثلا دستورات زیر رو بفرستید :

?at+csmins

?at+cpin

?at+crsl

?at+cmgf

هر کدوم از این دستورات یه کد برمی گردونه که باید روی LCD نشون داده بشه.

اگه این روش هم جواب نداد دیگه من عقلم به جایی قد نمیده خدائیش!

Back to top
mahdifah
کاربر ماهر
کاربر ماهر

1615055.42 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 29 خرداد ماه ، 1389 01:57:42 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

آقا مرتضي خدايي كاش نميرفتيا.دل من كه از الان گرفته. وابستت شده بوديم تازه. ميگم آقا مرتضي در مورد اين ماژولا يه ذره توضيحم ميزاشتي خوبودا.هيچي توضيح ندارن من كه زياد واردش نشدم.ولي هيجوري يه نگاه انداخم هچي نفهميدم.از ايران ميكرو هم مجله شماره دهش دانلود كردم چيزي ننوشته بود
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
behzad_ghs
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

51859.14 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 29 خرداد ماه ، 1389 08:01:50 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اقا مرتضي عزيز از اين كه لطف كرديد و وقت گذاشتيد و راهنمائي كرديد ممنون
ولي چيزهايي كه نوشتم همش اتفاق افتاده ، به نظر همه كارائي كه لازمه ، انجام شده ولي احتمالا يك اشكال ريز يه جائي هست
با اين حال تلاش ميكنيم شايد نتيجه گرفتيم

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به AVR All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: