عضویت     ورود  هر که برادر مسلمانش را عفو کند خدا او را عفو کند . حضرت محمد (ص) جمعه، 30 شهريور ماه ، 1397

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 4952 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 4949 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 4907 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 4849 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11321 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 4905 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 6491 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6100 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5269 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7223 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 5983 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 13692 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 9993 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7381 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5503 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6077 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5522 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6473 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5191 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5315 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 8131 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7462 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7498 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5777 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6085 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8538 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7074 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6533 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 11661 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9546 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 38929 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 17636 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21015 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24527 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22249 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 24610 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 38206 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 19494 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 16720 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 20766 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: مقاله ليزر و کاربردهای آن
· 2: طراحي و ساخت سينتي سايزر 1.7GHZ _1.9GHZبا فواصل 100KHZ
· 3: ANALYSIS OF A 3-LEVEL-VSI NEUTRAL-POINT-CONTROL FOR FUNDAMIENTAL FREQUENCY MODULATED SVC-APPLICATION
· 4: IEEE Std 1215™-2001
· 5: الگوریتم کلی برای تعیین آرایش و فرکانس زنجیره های پیمایش مرزی با هدف کمینه کردن زمان برون آزمون
· 6: A Computer Program for Designing Optimum FIR Linear Phase Digital Filters
· 7: A Finite State Approach to the Synthesis of Bioengineering Control Systems
· 8: Timed Input Pattern Generation for an Accurate Delay Calculation Under Multiple Input Switching
· 9: Microwave filter Using Photonic Crystal Structure
· 10: Reducing SRAM Power Using Fine-Grained Wordline Pulsewidth Control
· 11: تفکیک اجزاء تلفات انرژی در شبکه 400 ولت با کمک سیستم AMR
· 12: OPTIMAL CONTROL OF AN INVERTED PENDULUM USING A DIGITAL DEADBEAT RESPONSE PREDICTION OBSERVER
· 13: Simulation of Dust Loaded V-I Characteristics of a Commercial Thermal Power Plant Precipitator
· 14: تاثیر آلودگی محیط بر مقره ها و روش های مناسب بهبود عملکرد ایزولاسیون شبکه انتقال در مقابل الودگی
· 15: CALCULATION OF HARMONIC INTERFERENCE IN HVDC SYSTEMS WITH UNBALANCE
· 16: بررسی روشهای شارژ PFN توسط مبدل Flyback
· 17: IEEE Std 1512.1™-2006
· 18: مقايسه آناليز فني اقتصادي سيستمهاي انرژي مستقل از شبكه در سايت طالقان و بررسي آنها
· 19: بررسي خواص اپتوالكترونيكي فيلم نازك اكسيد قلع به روش افشاندن و كاربرد آْن بعنوان حسگر گاز
· 20: ارائه يك روش تجميع امن مبتني بر اعتماد درشبكههاي هوشمند برق

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - ساخت بیسیم دو کاناله با برد حداقل یک کیلومتر

ساخت بیسیم دو کاناله با برد حداقل یک کیلومتر
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> مخابرات Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
reza_stb2002
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

1745.00 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 00:04:31 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخواستم چند تا بیسیم (چهار یا پنج تا یا هرچی) با برد حداقل یک کیلومتر و حداقل دو کانال بسازم.
که تو هر کانال همه بتونن توی اون کانال با هم ارتباط داشته باشه.
خیلی سرچ کردم اما به نتیجه مورد قبول نرسیدم.
از اونجایی که کار مخابراتی رو کمی تجربه کردم از درد سراش هم خبر دارم به icon_mad همین دلیل اگه مدار ها از مدولاسیون دیجیتال استفاده کنه و انکود کنه خیلی بهتره که در این صورت امکان شنود هم خیلی کم میشه.

از اساتید محترم خواهش میکنم منو راهنمایی بکنید crybaby

Back to top
View user's profile Send private message
start
کاربر عادی
کاربر عادی

251668.08 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 08:47:43 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست عزیز من دقیقا نمیدونم دقیقا منظورت از این چیه ولی من یه نمونه گیرنده فرستنده دیتا درست کردم که فقط میتونه اطلاعات دیجیتالی یعنی 0 و 1 رو ارسال کنه تا در مقابل کار خاصی رو مثل عملکرد یک رله رو کنترل کنه.به هر حال اگه در این موضوع هستش اعلام کن تا منم راهنماییهای لازم رو انجام بدم.
کوچیک همتون هادی Surprised :

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 13:15:16 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
شما تعدادی بی سیم می خوای که بتونی باهاش صحبت کنی ( همون واکی تاکی ) ؟

که با قابلیت هایی مثل بیسیم های موتورلا یا همون بیسیم های نظامی می خوای ؟
که بتونه چند کانال ارتباطی داشته باشه و بتونی با هر فردی که می خوای صحبت کنی ؟

و قابلیت انتخاب کانال و کد های حفاظتی داشته باشه ؟

Back to top
reza_stb2002
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

1745.00 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 13:32:29 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:
شما تعدادی بی سیم می خوای که بتونی باهاش صحبت کنی ( همون واکی تاکی ) ؟

درسته
Quote:
قابلیت هایی مثل بیسیم های موتورلا یا همون بیسیم های نظامی می خوای ؟
که بتونه چند کانال ارتباطی داشته باشه و بتونی با هر فردی که می خوای صحبت کنی ؟

درسته اما بدون آنتن مرکزی
یعنی مثلا دو تا کانال داشته باشه و مثلا چهار تا بیسیم یا واکی تاکی باشه وقتی هرکدوم از این بیسیم ها کانال یک رو سلکت میکنن بقیه بیسیم ها که روی این کانال هستند صدا رو با کیفیت مناسب بشنوند و جواب بدن و کانال دو هم به این صورت
Quote:
کد های حفاظتی داشته باشه ؟

این قدر هم پیشرفته برام مهم نیست
من خوندم که همین ماژول های ASK یا FSK امکان شنود رو کم میکنن فقط نتونستم ماژول مورد نیازمو هنوز پیدا کنم Sad
از کمک هاتون ممنون

Back to top
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 14:06:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

چند مسئله اینجا مهمه :

1- در صورتی که می خواین بیسیم بسازین فقط ماژول های rfm هستند که می تونن صدا را با کیفیت بالای ارسال کنند .
اونم با baud rate بالا در حد 115000bps

2- شما می خواین برد بیسیم ها حداقل 1 کیلومتر باشه که این کار فقط از عهده rfm12bp بر میاد .

البته می تونین از rfm12b استفاده کنین و بعد یه تقویت کننده rf مانند bgy204 یا awt6136 یا چیزای دیگه استفاده کنین . که در این صورت چون تقویت کننده های ذکر شده دارای 3 وات قدرت می باشد میتونین برد بالای 5 کیلومتر را هم داشته باشین که البته شرایطی داره
تا می تونین هم از فرکانس های 868 یا 915 استفاده کنین چون امنیتش بیشتره

3- تعداد کانال هاتون مهم نیست میتونین تا n کانال داشته باشین .

4- کد بندی هم مسئله ای نیست انواع روش های کدبندی وجود داره . میتونید ابتدا چند بایت را به عنوان کد امنیتی ارسال کنید و در صورتی که چند بایت اولیه توسط گیرنده دریافت شد و کدها صحیح بود ادامه اطلاعات دریافت بشه

یا در داخل اطلاعات کد را قرار بدین .
نوع ارسالتون هم میتونه یک نوع کد گذاری باشه .

5- میتونین از ماژول های سریال مثل HM-TR هم استفاده کنین اما دو مشکل وجود داره
1- کیفیت صدا پایینه
2- بردش در شرایط ایده آل تا 400 متر میرسه

6- البته برای داشتن برد بالا باتری های مورد استفاده خیلی مهمه

7- آنتن هم که حرف اول میزنه

من نمونه های ساده و حرفه ای این بی سیم را ساختم . مراحلش مشکله نمیشه براحتی توضیح داد و بتونین مونتاژ کنین .

شما شروع به ساخت کنین مشکلی داشتین در خدمتم

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 15:31:58 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
جردن می تونی مدار این تاکی واکی رو اینجا قرار بدی؟!
خودت با ماژول rfm12bp تا چه بردی جواب گرفتی؟

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 15:45:44 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام .

با rfm12bp حدود 2 کیلومتر را جواب داد ( در فضای تقریبا باز ) ولی اگه شرایط خیلی بد باشه تا 1 کیلومتر را خیلی راحت جواب میداد .

1- البته باتری با جریان بالا می خواد .

2- آنتن های امنی می خواد یا آنتن را میشه با کابل کواکسیال هم ساخت البته شرکت hoperf نحوه طراحی اون رو توضیح داده که با توجه به فرکانس ماژولتون چقدر کابل و با چه شرایطی میخواین .

3- استفاده از rfm12bp به صرفه نیست .

استفاده از یک rfm12b به همراه یک تقویت کننده bgy204 برای فرکانس 915mhz خیلی به صرفه تر هست .به 2 دلیل :

1- از لحاظ قیمت تقریبا برابر هستند .

2- توان rfm12bp حدود 0.5 وات هست ولی bgy حدود 3.2 وات قدرت داره .

یعنی همه شرایط rfm ها با تقویت کننده ها مطابقت داره و میشه براحتی از تقویت کننده هاش استفاده کرد .

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 16:14:10 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:
با rfm12bp حدود 2 کیلومتر را جواب داد ( در فضای تقریبا باز ) ولی اگه شرایط خیلی بد باشه تا 1 کیلومتر را خیلی راحت جواب میداد .

بدون تقویت کننده که نمی شه این مقدار برد رو از این ماژول گرفت ...درسته؟حداکثر برد این ماژول در حالت عادی 300 یا 400 متره.
این رو هم قبول داری که استفاده از برد بیشتر از 1 کیلومتر(توان بیشتر) از لحاظ قانونی ممنوع هست و زود ردیابی می کنن، الا در جاهایی که خودشون تعیین کردن ...!
اگه ممکنه مدار تقویت کننده رو تو همین تاپیک بذار...ممنون

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 بهمن ماه ، 1388 16:26:58 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

همون طور که میدونین ماژول های rfm12 , rfm12b , rfm12bp کار کردشون یکیه
و از لحاظ توان خروجی تفاوت دارن که در این بین rfm12bp دارای توان 0.5 وات هست .

مثل اینکه rfm12b را با rfm12bp اشتباه گرفتین .

rfm12bp خودش دارای تقویت کننده هست که با اتصال پایه vcc-pa به تغذیه 12 ولت

و set کردن پایه tx-en در هنگام ارسال

و set کردن پایه rx-en در هنگام دریافت این تقویت کننده شروع به کار می کنه .

در صورتی که این 3 تا پایه متصل نشه بردی در حدود 300 متر داره .

یعنی این 3 تا پایه را وصل نکنین ماژول rfm12bp مانند rfm12b میشه

Back to top
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 21 بهمن ماه ، 1388 00:07:46 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

یعنی اگه واقعا می خوای قدرت rfm12bp را ببینی تقویت کننده اونو راه اندازی کن و بزارش چند متری تلویزیون و تلویزیون را روشن کن .

و rfm12bp را راه اندازی کن .

تصویر تلویزیون قطع میشه و تا خاموش و روشن نکنی درست نمیشه .

حالا اگه bgy را راه اندازی کنی کنار تلویزیون ببین چی میشه .

البته برای جلوگیری از این مسئله راه هایی وجود داره که میشه از این مسائل جلوگیری کرد .

Back to top
reza_stb2006
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

3710.88 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 25 بهمن ماه ، 1388 20:19:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

قبل هر چیز بگم که من همون reza_stb2002 هستم که اکانت من به دلایل نا معلومی بلوکه شد که من خودکشی کردم تا تونستم وارد سایت بشم و این اکانت جدید رو درست کنم Question Exclamation Exclamation
خوب اگه بخوام از ماژول RFM12bp استفاده کنم از اونجایی که من تا حالا با این ماژول(وهیچ ماژول دیگه ای :D )کار نکردم خواهش مندم موارد زیر رو یه نفر توضیح بده یا جایی رو معرفی کنه اگه ماژول دیگه ای رو باید استفاده کنم بگید لطفا:

1: اصلا این ماژول با چه نقشه ای وچیجوری وصل میشه؟
2:اگه تا nکانال میشه درست کرد هر کانال چه جوری درست میشه؟
3:کلا برای ساخت این کار هر بیسیم حدودا چه قدر آب میخوره؟
4: آیا هر تعداد بیسیم که بخوام باید از همین سخت افزار استفاده کنم؟
5:از کجا میشه با قیمت مناسب اینا رو تهیه کرد؟

از اونجایی که من همیشه مخابرات نمره خوبی نمیگرفتم خواهش میکنم یکی توضیح بده؟ Sad

Back to top
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 25 بهمن ماه ، 1388 21:00:49 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام .

1- این ماژول از طریق پروتکل spi کار میکنه - منتها برای راه اندازی اون باید یک سری پارامتر ها برای اون تعیین بشه ( فرکانس کاری ، پهنای باند ، حالت ارسال و دریافت ، و یک سری مدارات هم فعال بشه که البته همه این مدارا و قابلیت های را ماژول داره )

و از همه مهمتر برای برد 1 کیلومتر تقویت کننده این ماژول فعال بشه

2 - تعداد کانال ها را میشه با کدگذاری تعیین کرد و از اونجایی که میشه هر تعداد کد بخوایم میتونیم بذاریم بنابراین هر تعداد کانال خواستیم می تونیم داشته باشیم .

3- هر بی سیم با ماژول rfm12bp (بدون باتری) حدود 16300 در میاد ( با آنتن high power)

باتری هم بستگی داره چی بزاری . معمولا من باتری های شارژی دوربین ها رو می زارم که 2 تا 7.2 ولت هست ( به خاطر ابعادش که کوچیکه من از این نوع باتری استفاده می کنم ) این طوری حدود 14 ولت فیکس هر دفعه داریم .
که با این تفاسیر هر بی سیم 25500 میشه .

البته این نوع نیمه حرفه ای اون هست با تعداد 3 کانال

4- بله سخت افزار اون یکی هست و تا هر تعداد بی سیم می خوای باید از 1 سخت افزار استفاده کنیم .

5 - کدوم شهر هستی شما ؟ این ماژول ها را روی تعداد میتونی از فروشگاه زیر خریداری کنی

البته اول جواب بگیر بعد تعداد خریداری کن .

Back to top
reza_stb2006
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

3710.88 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 26 بهمن ماه ، 1388 13:38:55 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
Quote:
1- این ماژول از طریق پروتکل spi کار میکنه - منتها برای راه اندازی اون باید یک سری پارامتر ها برای اون تعیین بشه ( فرکانس کاری ، پهنای باند ، حالت ارسال و دریافت ، و یک سری مدارات هم فعال بشه که البته همه این مدارا و قابلیت های را ماژول داره )

و از همه مهمتر برای برد 1 کیلومتر تقویت کننده این ماژول فعال بشه

2 - تعداد کانال ها را میشه با کدگذاری تعیین کرد و از اونجایی که میشه هر تعداد کد بخوایم میتونیم بذاریم بنابراین هر تعداد کانال خواستیم می تونیم داشته باشیم .

من برنامه دیتا شیت رو دیدم چیزی سر در نیاوردم تازه برنامه برایه rfm12b بود و خبری از فعال کردن تقویت کننده نبود
میشه بگید طریقه نوشتن برنامشو از کجا میتونم یاد بگیرم ؟.من با میکرو زیاد کار کردم ولی این خیلی حرفه ای بود
طریقه کد کذاری رو باید از روش خاصی باشه یا من در آوردیه؟
آیا تنها مدری که باید طراحی کنم مدار تغذیه هست؟
برای اینکه مدار روی وسایل دیگه یا بیسیم های دیگه تاثیر نذاره باید چی کار کرد؟

Quote:

البته این نوع نیمه حرفه ای اون هست با تعداد 3 کانال

منظورتون از این نوع چیه؟

Quote:

5 - کدوم شهر هستی شما ؟ این ماژول ها را روی تعداد میتونی از فروشگاه زیر خریداری کنی

من قم زندگی میکنم
این سایت من رفتم قیمتای سایت خودمون ازون تره حالا نظر شما چیه؟
یه سوال دیگه من پک بیسیم رو تو این سایت و سایت خودمون پیدا نکردم شما جایی رو سراغ داری؟

از اینکه اینقدر سوال میکنم معذرت میخوام . Embarassed
چون من میخوام همه ی کارهاشو بکنم و از اون جایی که من اینو برا جایی دارم درست میکنم باید کاملا براورد زمانی و مالی بکنم و بعد اقدام به خرید و درست کردن بکنم اینقدر سوال میکنم

ممنون از زحماتتون

Back to top
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 26 بهمن ماه ، 1388 14:03:20 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام . سایتی که معرفی کردم برای خرید روی تعداد بود . چون اگه تعداد بالا بره قیمت خیلی میاد پایین . این فروشگاه مستقیما وارد میکنه ( البته به من هیچ ربطی نداره این فروشگاه مال منم نیست :D )

برنامه نویسی rfm ها یکم مشکله اما اگر روتین برنامه نویسی اونو یاد بگیری از نوشتن یک دماسنج هم برات راحت تره .

در حالت کلی این ماژول دارای یک حالت default برای ارسال و دریافت نیست و باید خودمون برای اون پارامتر هاشو تعریف کنیم . حالا ماژول های hmtr حالت default داره و فقط کافیه ولتاژ تغذیه را بهش بدی و دیتا را print کنی و توی گیرنده دریافت کنی و حالت فرستنده و گیرنده بودنش هم خود ماژول به صورت اتوماتیک تعیین میکنه بعد از هر ارسال خودش به حالت دریافت میره .

اما rfm ها اینطور نیست باید خودت تمام این حالت ها را براش تعریف کنی ولی این کارا مزیت داره و مزیت اون اینه که میتونی متناسب با دیتای ارسالیت همه شرایط را مهیا کنی . و در ضمن سرعت خیلی بالایی داره .
البته ماژول های قدرتمند تر از rfm12 ها هم وجود داره که rfm22 هست ولی هنوز یک سورس مناسب براش نیست . یه چند وقتی هست روی اون دارم کار می کنم . اگه جواب بده خیلی بهتر از rfm12 ها هست .
برنامه دیتا شیت rfm12b برای قطع و وصل کردن 1 کانال نوشته شده .

درست میگین برای rfm12b نوشته شده ولی ماژول های rfm12 و rfm12b و rfm12bp یکی هست فقط برد اونا تفاوت داره

ماژول rfm12 و rfm12b کاملا مشابه هم هستند و rfm12b دارای برد بیشتری نسبت به rfm12 هست .

rfm12bp سه تا پایه بیشتر از دو نوع دیگه داره که پایه های vcc-pa برای تغذیه 12 ولت تقویت کننده هست .

rx-en که باید در موقع ارسال 0 و در موقع دریافت 1 بشه

tx-en که باید در موقع ارسال 1 و در موقع دریافت 0 بشه .

برای اینکه تداخلی نداشته باشه بیسیم ها روی هم از روش کد گذاری استفاده میشه .

شما می تونی با کدگذاری کانال ها را تفکیک کنی .

کد گذاری هم روش داره .

اگر منظور از پک بیسیم نوع ساخته شده اون هست که این نمونه جایی نیست و آماده هم به فروش گذاشته نشده

Back to top
reza_stb2006
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

3710.88 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 27 بهمن ماه ، 1388 00:26:03 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام ممنون از زحماتتون
ببخشید من چند تا سوال دیگه دارم
1) من هنوز نفهمیدم برای راه اندازی این ماژول دقیقا از چه مداری با چه قطعاتی باید استفاده کنم؟
2) خوب من برای این بیسیم یه پک با جای هندزفری رو چی جوری باید پیدا کنم؟
3) با توجه به اینکه من یه جایی خوندم که برنامه توی دیتا شیت اشکالاتی داره از چه برنامه ای میتونم استفاده کنم ؟ منظورم یه سورس هست که بتون روش درست رو یاد بگیرم
4) روش کدگذاری رو از کجا باید پیدا کنم؟
بازم ممنون

Back to top
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 27 بهمن ماه ، 1388 00:49:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

شما 3 تا قسمت را باید کار کنی

1 - تقویت سیگنال میکروفن ( باید سیگنال آنالوگ را به ورودی adc میکرو بدی برای تبدیل به دیجیتال ) و سپس سیگنال دیجیتال را ارسال کنی .

2- بخش ارتباط میکرو و ماژول

3 - پخش مدار پخش صدا در بلندگو ( تقویت کننده صوتی )

می خوای مثل بی سیم های شکل بالا بشه و بتونی به بی سیم هندزفری متصل کنی ؟

برای این کار از 2 تا جک می تونی استفاده کنی چند تا پایه داره موقعی که هندزفری داخله صدا از هندزفری پخش میشه و موقعی که هندزفری متصل نیست صدا از بلند گو پخش میشه .

بی سیم هایی که در بالا می بینی دو حالت داره

هم میشه با هندزفری صحبت کرد و صدا را شنید

و اگر هندزفری متصل نباشه صدا از بلندگو خود بی سیم پخش میشه و همچنین می تونی با خود بی سیم صحبت کنی یعنی بی سیم بلندگو و میکروفن داخل خودش داره

سورس داخل دیتا شیت برای این کار مناسب نیست .

ببخشین با توجه به اینکه تازه کار هستین و خودتون هم میگین با هیچ ماژولی تا حالا کار نکردین یکم کار سخت میشه .

یه پک آموزشی بی سیم های ساده ، نیمه حرفه ای و حرفه ای با بردهای پایین و برد های بالا هست که کامل همه مراحل را به صورت تصویری و به صورت یک مجموعه توضیح داده ولی برای بعد عید هست .

میتونین اطلاعات را از

بگیرین .
Back to top
Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702870.36 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 27 بهمن ماه ، 1388 01:15:24 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

jordan77 wrote:
سلام . سایتی که معرفی کردم برای خرید روی تعداد بود . چون اگه تعداد بالا بره قیمت خیلی میاد پایین . این فروشگاه مستقیما وارد میکنه ( البته به من هیچ ربطی نداره این فروشگاه مال منم نیست :D )

تا جایی که می دونم وارد کننده این ماژول ها شرکت دیگه ای هست و این فروشگاه هم از اونجا تهیه می کنه .
قیمت rfm12 هم بسته به تعداد تا زیر 3500 تومان هم میاد .

rfm22 هم که به تازگی اومده قیمتی حدود 5400 واسه تک فروشی داره که احتمالا تا چند وقت دیگه از این هم ارزون تر بشه .

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 27 بهمن ماه ، 1388 12:03:14 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام .
روی تعداد rfm12bp تقریبا چقدر هست ؟

تقویت کننده های rf جزء کالاهای فروشگاه سایت قرار نمی گیره ؟

Back to top
Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702870.36 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 27 بهمن ماه ، 1388 14:45:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
rfm12bp هم بسته به تعداد تا 11600 تومن و حتی رو تعداد خیلی زیاد پائین تر قابل تهیه کردن است .
در مورد اجناس جدید هم بستگی به تقاضاها داره . یه قسمت زیادی از کالاهایی که اضافه میشه مواردی هست که دوستان برای تهیه اونها در شهرستان مشکل دارند و یا به دلیل وجود این خلا برخی از همکاران قیمت های خیلی بالایی میدن . که البته اگر دقت کرده باشید از حدود 6 ماه پیش که کار فروش قطعه رو شروع کردیم تا الان این سیاست خیلی موفق بوده و قیمت های عرضه اینترنتی خیلی خوب تحت تاثیر این اقلام جدید قرار گرفتند :D
من با این تقویت کننده ها و انواع پر مصرف اونها آشنایی ندارم ، اگر موارد مشخصی مد نظرتون هست بفرمائید که بررسی بشه . البته ترجیح میدم ادامه این بحث داخل مبحث فروشگاه سایت باشه
ممنون Wink

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 1 اسفند ماه ، 1388 09:19:07 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام . شما این بی سیم ها رو تا کی وقت داری تحویل بدی ؟

مسلما قیمتش از بی سیم های توی بازار ارزون تر میشه نمونه های اون بی سیم های جنرال الکتریک است که آخرین قیمتی که از اون داشتم 140 هزار تومان بود .

Back to top
mfymfy
کاربر فعال
کاربر فعال

338098.74 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 1 اسفند ماه ، 1388 15:49:49 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
میشه خلاصه ای از ساخت این فرستنده رو با ماژول پیشنهادی خودتون با برد 1 کیلومتر و همراه با دیتاشیت و مدار شون رو بزارین تا من هم بتونم یکی شون رو بسازم
Laughing Laughing crybaby

Back to top
mfymfy
کاربر فعال
کاربر فعال

338098.74 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 3 اسفند ماه ، 1388 15:40:22 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام بر اساتید

هنوز هم منتظر راهنمایی سبزتان هستم.

Back to top
mfymfy
کاربر فعال
کاربر فعال

338098.74 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 4 اسفند ماه ، 1388 11:04:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سپاس گزارم از توجه بسیار زیاد دوستان . ac) ac) ac)
Back to top
mfymfy
کاربر فعال
کاربر فعال

338098.74 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 6 اسفند ماه ، 1388 10:57:58 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

متشکرم که اصلا یه نگاه هم نمی اندازید. 4455() 4455()
اگه پولی بگین تا هزینش رو به پردازین شاید ان وقت از دانشتان یه قطره ای به ما بچکانید
سپاس از مطالعه شما

Back to top
jordan77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

63831.72 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 6 اسفند ماه ، 1388 19:44:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست عزیز شما با مآژول های HMTR که کار کردی ؟

این ماژول ها هم می تونن صوت را بفرستند ولی با کیفیت پایین .
چون ماکزیمم baud rate اونا 19200 هست .
حتی من با HMT , hmr هم صوت را فرستادم .

باید ابتدا سیگنال آنالوگ را از یک میکروفن بگیری که البته باید سیگنال میکروفن را تقویت کنی که می تونی با یک ترانزیستور این کار را انجام بدی .

بعد این سیگنال را به دیجیتال تبدیل کنی و ارسال کنی .
در گیرنده هم این سیگنال را دریافت کنی و از طریق pwm به یک تقویت کننده صوتی lm386 بدی و از خروجی اون به بلندگو بدی . همین

با ماژول های rfm کیفیتش بالاست و میتونی امکانات زیادی داشته باشی ولی کار یکم مشکله .
شما با ماژول های rfm کار کردی ؟

برای برد های بالا باید از تقویت کننده های rf استفاده کنی . اگر تا حالا این کار را نکردی بهت توصیه نمی کنم این کار را انجام بدی .

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> مخابرات All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: