عضویت     ورود  تمام موفقیت های عظیم بر پایه شکیت بنا شده اند . اسکاول شین دوشنبه، 29 مرداد ماه ، 1397

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 4850 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 4799 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 4833 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 4783 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11204 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 4839 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 6414 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6025 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5181 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7144 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 5888 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 13590 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 9914 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7299 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5427 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 5993 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5438 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6394 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5122 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5239 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 8044 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7401 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7411 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5690 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 5989 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8404 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 6993 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6452 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 11574 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9472 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 38830 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 17551 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 20926 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24444 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22091 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 24524 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 37850 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 19397 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 16616 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 20600 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: رويكردي نوين براي طراحي و ساخت پايشگر سيستم CIIP
· 2: مكانيابي بهينة خازن در شبكه هاي توزيع با استفاده از تركيب نظريةفازي و الگوريتم ژنتيك
· 3: A Method for Wafer-Scale Encapsulation of Large Lateral Deflection MEMS Devices
· 4: چگونگي همزمان كردن شبكه هاي مخابراتي
· 5: Microwave Component Mechanics
· 6: شناسائي و تعيين نقاط ضعف و قوت فيدرهاي فشار متوسط
· 7: Tight-Binding Analysis of Coupled Dielectric Waveguide Structures
· 8: TELEVISION SATELLITE SYSTEMS
· 9: آناليز سيگنالهاي نوساني مفصل زانوبه منظور استخراج ويژگهاي مناسب جهت طبقه بندي سيگنال به دودسته نرمال
· 10: ANSI/IEEE Std 928-1986
· 11: INVESTMENT DECISIONS FOR BULK POWER TRANSMISSION SCHEMES IN LIBERALISED MARKETS
· 12: Transesterification of Waste Chicken Fats for Synthesizing Biodiesel by CaO as Heterogeneous Base Ca
· 13: مسيريابي بهينه براي يك روبات سيار با استفاده از ديناميك سيالات
· 14: ANSI N42.23-1996
· 15: How to Do Everything Digital Camera
· 16: Multibit Error-Correction Methods for Latency-Constrained Flash Memory Systems
· 17: A DIFFERENTIAL DUAL INTEGRATED CIRCUIT VIDEO IF WITH BUILT-IN AGC FOR COLOR TELEVISION
· 18: Business-to-Consumer Mobile Agent-Based Internet Commerce System (MAGICS)
· 19: مجله November 2008 ، ELEKTOR
· 20: EARTHING - GROUNDING METHODS: A PRIMER

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - ماژول فرستنده گیرنده

ماژول فرستنده گیرنده
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> مخابرات Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702870.36 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: شنبه، 18 اسفند ماه ، 1386 18:14:40 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

msn wrote:

اگر يه نفر پيدا مي شد كه مي گفت اي تراشه هاي PT2607 چه جور داده ها ارسال مي كنند. بقيه اش ديگه حل بود...

این PT2607 انکودر مادون قرمز هست ؟
اگه همینه که تو دیتاشیت این آی سسی رو که نگاه کردم هیچی نزده بود . اما واسه اینکه بشه از این آی سی ها جواب گرفت باید از جفت مخصوص خودشون استفاده کنید که دیگه نیازی به فهمیدن حوه کارشون نیست . جفت این آی سی هم اگه اشتباه نکنم PT2604 هست .

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 16 تير ماه ، 1387 02:17:23 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

درسته این دوستمون درست میگه این ماژول pcr1a هستش خیلی مسخره ست به هیچ برنامه ای جواب نمیده!!!مرده شورش رو ببرن بی خود دیتا دریافت می کنه!!!
ماژول چینی از این بهتر که نمیشه

vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 16 تير ماه ، 1387 02:18:13 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

درسته این دوستمون درست میگه این ماژول pcr1a هستش خیلی مسخره ست به هیچ برنامه ای جواب نمیده!!!مرده شورش رو ببرن بی خود دیتا دریافت می کنه!!!
ماژول چینی از این بهتر که نمیشه

msahebkar
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

83.86 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 28 مهر ماه ، 1387 13:27:47 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام ,
من امروز این فروم رو خوندم و دیدم شما یک نکته رو دقت نکردید یا نمیدونید :
اگه می خواهید این آزمایش رو انجام بدید
1-ماژول گیرنده رو با 5vdc درایو کنید و یک led با مقاومت 400 اهم به پایه دیتا وصل کنید.
2-ماژول فرستنده رو هم با 5Vdc درایو و یک میکرو سوییچ به زمین وصل شده رو به پایه دیتا وصل کنید و پایه دیتا رو پول آپ کنید
دقت کنید که وقتی میکرو سوییچ رو پشت سر هم بزنید , led با همون سرعت چشمک می زنه ولی اگر مدتی اون رو به حال خود رها کنید با ریتم خاصی چشمک میزنه .
و شما نمی توانید یک بیت رو ارسال کنید
خلاصه اینکه : باید قبل از ارسال دیتا با این ماژول ها بیتهای سنکرون ارسال کنید تا ماژول آماده بشه معمولا چند صفر ویک ارسال می کنند
اگر این بیتها ارسال نشه بیت اول دیتا شما حذف می شه و داده خروجی خراب میشه
به همین عللت شما با pt2272 , امثال اون مشکلی ندارید چون بصورت داخلی این سنکرون رو ارسال می کنه
موفق باشید Rolling Eyes

ba_safa
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

375.08 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 16 آبان ماه ، 1387 20:53:05 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با اجازه دوستان (کوچیک همتون سبحان سروری)

هی رفیق من جوابتو میدم

ولی قول بده اون ژن منفی احتکار علم رو از بین ببری (فقط مردم ایرانی از این ژن جهش یافته دارند)

راه اندازی ماژول HM-T HM-R راه اندازی hmt hmr راه اندازی hm-t hm-r توسط سبحان سروری

من هم تغریبا ده ماه اسیر یک فرستنده گیرنده دیتا بودم که هم rfm12 و hm-tr خریدم و هر رکب مالی بود زدم ولی یه جوان مرد منو کمک نکرد (خدا ازشون نگذره ) بنابر این با خدا عهد بستم اگر از این یکی جواب گرفتم حتما به بقیه کمک کنم.

...................................................................... ...................خدا یا از دست من راضی باش................................................................ ..................

به نام خدا

اول از همه من از دو عدد hm-t و hm-r ( سبحان سروری ) بهره بردم در کنار این دو از دو مگا 8 هم استفاده کردم و هشت عدد باطری شارژی قلمی CFL چهارتا برای فرستنده و چهارتا برای گیرنده ............

در مرحله بعدی مدار فرستنده و گیرنده رو روی دو عدد برد برد مجزا با فاصله ی ( نیم متر ) قرار دادم، سیم های مخصوص آنتن را هم که همراه ماژول ها خریده بودم (آقای پویا خیری چیپ الکترونیک همراه ماژول ها دادند...مجانی) لحیم نمودم.

حتما یادت باشه از هر باتری استفاده کردی (بهتره چهار تا قلمی آلکالاین یا جنس خوب باشد) ولتاژ خروجی آنها را (از این به بعد منبع تغذیه ما میشه) با یه رگولاتور پنج ولتی به مدارات اعمال کن
L8705 دو عدد.................

حالا که مدارت رو بستی /
در فرستنده پایه دیتا را به پایه TX میکرو متصل کن زمین را به زمین و VCC را به خروجی پنج ولت وصل کن ...اگر رگولاتور را جلوی روی ماهت بگیری سمت راستی خروجیه . وسطی زمین . چپیه ورودی .
این شد سخت افزار فرستنده دیگه کریستال و قرطی بازی نداره (اون کسانی که کار نکرده اند لطفا ملت رو سر کار نذارن و نظر ندن تا امثال دوستمون سر در گم نشه)

حالا که مدارت رو بستی /
در گیرنده پایه ENABLE رو به مثبت مدار گیرنده (یادت باشه که گفتیم تغذیه رو از رگولاتور بگیر و این پایه تونا ساز رو به همون خروجی رگولاتور متصل کن) پایه DATA رو هم به RX میکرو متصل کن زمین رو هم به زمین همون GND بوصلش دقیقا همون بوصلش خطای تایپی نبود.........امیدوارم دیگه بدونی VCC رو به چی وصل کنی .........آآآآآآآ قربون پسر اون رو هم به خروجی رگولاتور یا همون جایی که ENABLE رو وصلیدی.....

حالا که مدارت رو بستی /
در مدار گیرنده برای آشکارسازی و برسی دریافت دیتا از یک ال سی دی استفاده می کنیم(سبحان سروری) که من ال سی دی رو به پورت C میکرو اتصال دادم.....

ما در این پروژه قصد داریم یک کلمه را به صورت بی سیم یا وایرلس از یک میکروکنترلر به یک میکروکنترلر بفرستیم و در میکروی دومی کلمه را روی ال سی نمایش بدیم (ویژه دانشجویان ترم آخر آموزشکده شهید چمران که گیر ارسال وایرلس دیتا هستند.......)

حتما یادمان باشد هر چه قدر بادریت بیشتر شانس دریافت صحیح دیتا کمتر پس با آزمایشات مختلف اینجانب سبحان سروری دریافتم 300 یا 600 خوب جواب میده حالا اگه دوست داشتین همینجوری دوبرابر کنید و پله ای باد رو افزایش بدید
300 600 1200 2400 4800 وای مواظب باشید 9600 من که از این یکی به سختی جواب گرفتم چون دیگه وارد مسایل پروتکل ارسال دریافت میشیم بی خیال باد بالا ممکنه یهو بترکیم و کار دست ملت بدیم....

خلاصه کنم که همون 600 برای بار اول خوبه ....

این سبحان سروری است که برنامه فرستنده یک کلمه ای را می نویسد البته یه متغیر عددی رو هم داریم که با هر بار ارسال افزایش پیدا می کند( آقا علی خیلی مخلصیم) با شما نبودم یکی بود که خودش ممکنه بفهمه .
داش علی فقط بخونه (خیلی آقایی دیدی منم اون ژن منفی رو هم با بردن اسمت از بین بردم.)

regfile = "M8Def.dat"
$crystal = 8000000
$swstack = 8
$hwstack = 8
$framesize = 40
$baud = 600

Config Portb = Output
Dim S As String * 13
Dim Count As Integer
S = " SOBHAN"
Waitms 5
Do

Waitms 1
Incr Count
Print S ; Count ; Chr(13)
Waitms 2

Loop

End

خب برنامه بالا برای میکروی فرستنده نوشته شده و دیگه به عجیب غریب بودنش کار نداشته باشین چون هر کاری به سرش اومده فقط برای ارسال بدون خطا بوده

مثلا می گید چرا اول کلمه SOBHAN چرا سه تا کاراکتر خالی فرستاده میشه ( بیکاز ) مای ماژول سه حرف اول کلمه رو جابه جا میکرد .... میگید چرا میگم نمیدونم .

اوه اوه اینم یادتون بمونه که توی کاتالوگ (ای بابا همون دیتا شیت) مهندس چینیه گفته ماژول گیرنده HM-R اگر تا 70 میلی ثانیه چیزی دریافت نکنه چرتش میگیره و باید قبلش بیدارش کنی پس ما دیتا رو برای اولین بار سکته زده دریافت می کنیم .... دوستانی که می خوان فرستنده چند کاناله بسازن یادشون باشه (همون کنترل از راه دور ) یه دیتا رو که به عنوان یک کانال میفرستید حتما توی یک حلقه FOR NEXT چند بار بفرستند تا اگه IF شون تو گیرنده چیزی نداشت برای بار بعدی یه چیزی رو داشته باشه...ولی اگه می خواید مثلا دمای خونده شده از یه سنسور رو به دور دست ها بفرستید حتما اونو هر چند میلی ثانیه بفرستید ( کمتر از 70 میلی ثانیه تا دو باره خوابش نگیره و ما رو گیر نیاره )....

این هم در نظر بگیرید پایه ENABLE رو برای خوشتیپی رو ماژول گیرنده قرار ندادند (دلیلش رو حدس بزنید) آقایان به به

این سبحان سروری است که می تایپد. . .خب بهتره بریم سراغ گیرنده که یک ال سی دی رو هم در بر داره.........

$regfile = "M8Def.dat"
$crystal = 8000000
$swstack = 8
$hwstack = 8
$framesize = 40
$baud = 1200
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portc.2 , Db5 = Portc.3 , Db6 = Portc.4 , _
Db7 = Portc.5 , E = Portc.1 , Rs = Portc.0
Config Lcd = 16 * 2

Dim S As String * 13

Main:
Cls
Lcd "no data"

Do
Input S
S = Ltrim(s)
Cls
Lcd S
Loop

End

به به چی شد ( چون اینجا از راست به چپ میشه تایپید برنامه هم به اذن ما از راست به چپ قرار گرفت البته بلد بودیم درستش کنیم ولی اینو دیگه دوستان به عنوان تکلیف در خانه درستش کنند.)

خب اجازه بدین به پرسشهای دوستان پاسخ بفرماییم...آقا برو تو صف وآیسا ....به نوبت .... اوهوی بچه سنگ ننداز ....چی گفتی icon_eek

اول اینکه اون بالایی یا این (S = Ltrim(s میاد اون سه حرف یا کاراکتر خالی رو که با کلمه فرستادیم حذف می کنه بعد میاد روی ال سی دی به نمایش گذاشته میشه

انصافآ من تمام تلاشمو کردم که دیگه کسی مثل من کارش گیر نکنه اگر هم پرسشی فکری امری فرمانی بوقی کلاچی کاری باری داشتین که کمک می خواستین با این شماره تماس بگیرین

این سبحان سروری است : چون تابع قوانین هستم و اون رو قبول کردم حذفش می کنم : شماره تماس

EMAIL :

فقط جان بچه هاتون ما رو رسوا نکنید.که بی خیال این نامبرمون بشیم . ولی خداییش هر مشکلی داشتین دریغ نکنید اگه بتونم حتماّ کمکتون می کنم .

یادمون باشه زکات علم همون آموزششه و هرچی آموزش بدین خدا صد برابرش رو به ما میرسونه...اینو بدونیم خدا زمین رو طوری آفرید که از همه جا به همون نقطه برسیم اگه بزرگ باشیم به بزرگی میرسیم.

کوچیک همتون سبحان سروری 22 ساله از چالوس

یا علی ...

Back to top
View user's profile Send private message
samfisher
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

414.46 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 20 اسفند ماه ، 1387 19:18:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام خدمت دوستان ایا کسی دیتاشیت مازول های HM-T & HM-R رو داره وکجا میشه پیدا کرد؟ با تشکر
Back to top
samfisher
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

414.46 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 22 اسفند ماه ، 1387 20:54:51 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوستان کسی نیست جواب ما رو بده
Back to top
ringo
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

33114.82 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 24 اسفند ماه ، 1387 00:57:57 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست عزيز ماژول hmr, hmt متعلق به شركت Hope RF هستش كه ديتا شيت اين قطعات هم در وبسايتش هست و فقط كافي سرچ كنيد hm

سال نو به شما و دوستان بازديد كننده مبارك باد

يا علي

Back to top
samfisher
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

414.46 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 29 اسفند ماه ، 1387 18:08:05 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام خدمت دوستان من یک سوال راجع به ولتاز تغذیه ی مازول های hm-t & hm-r داشتم من تووی دیتاشیت این مازول ها رو مطالعه کردم ولی اگر من بخوام این مازول ها رو به ایسی های اینکودر و دیکودر(pt2262 & pt2272) وصل کنم ولتاز تغذیه ی این ایسی ها با این مازول ها متفاوت هستش ایا من میتوونم برای hm-t از باتری کتابی 9 ولت استفاده کنم ؟ و همچنین برای hm-r ناچارم از منبع تغذیه ی 9 یا 12 ولت استفاده کنم ایا دوستان به نظر شما راهی هست خواهشا یک راهنمایی کنین با تشکر
Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 30 اسفند ماه ، 1387 11:53:17 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام.
دوست عزیز برای هر دوشون از ولتاژ 5 ولت استفاده کنید...
می تونید باتری کتابیتون را وصل کنید به یک 7805 و بعد خروجی آن را وصل کنید به مدارتون...
موفق و پیروز باشید.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
samfisher
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

414.46 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 4 فروردين ماه ، 1388 11:05:03 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام وتشکر از دوستان در مازول hm-r پایه ی enable به کجا متصل میشه و اصلا برای چیه؟ با تشکر
Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 4 فروردين ماه ، 1388 15:30:53 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام.
در حالت عادي اگر اشتباه نکنم بايد زمين بشه تا ماژول روشن بشه...
در غير اين صورت به جايي وصلش کنيد تا کنترلش کنيد...
موفق و پيروز باشيد.

Back to top
samfisher
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

414.46 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 4 فروردين ماه ، 1388 16:48:05 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

بازم سلام و تشکر از اقا ارش عزیز در رابطه با نحوه ی اتصال ایسی دیکودر (pt2272) با ایسی درایور موتور(l298) میخواستم ایا به صورت مستقیم خروجی ایسی دیکودر به ورودی ایسی درایور وصل میشه یا راه دیگه ای داره خواهشا یک مقدار کامل توضیح بدین چون هر کاری میکنم عمل نمیکنه در ضمن در رابطه با منبع تغذیه ی مازول های hm-t & hm-r شما گفتین که نمیشه از ولتاز 9 ولت استفاده کرد ایا امپر باتری باید چقدر باشه ؟
Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 5 فروردين ماه ، 1388 02:42:30 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام.
دوست عزيز l298 چهار تا ورودي داره شما مي خواهيد به کدوم وصل کنيد...؟
بايد بشه خروجي pt را به l298 وصل کرد ولي براي اطمينان بيشتر بهتر هست از يک بافر اين ميان استفاده کنيد...
9 ولت باتري را هم شما بدهيد به يک رگلاتور 7805 و بعد خروجي آن را بدهيد به ماژولها...
موفق و پيروز باشيد.

Back to top
samfisher
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

414.46 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 5 فروردين ماه ، 1388 10:59:39 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام و خسته نباشید در رابطه با اتصال من میخوام که هر چهار تا خروجی pt2272 رو به چهار تا ورودی l298 وصل کنم ولی شما گفتین از یک بافر استفاده کن من هم مشکلم همینجاست دقیقا باید از چه چیزی استفاده کنم ایا اگر از چهار تا مقاومت 560 اهم برای اتصال بین این ورودی وخروجیها استفاده کنم مشکلی پیش میاد در ضمن پایه ی vt ایسی pt2272 برای چه چیزی هست وباید به کجا وصل بشه با تشکر
Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 5 فروردين ماه ، 1388 23:52:18 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام.
مقاومت لازم نيست...بافر تنها کافي هست...
vt هم به نظرم بايد به يک LED وصل مي شد تا که موقع دريافت سيگنال کار کند...
موفق و پيروز باشيد.

Back to top
ba_safa
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

375.08 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 8 فروردين ماه ، 1388 10:12:33 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

/span>

جواب مشکلاتتون رو امیدوارم بیابید ...........

سبحان سروری هستم ....

مقاله مورد نظر رو دانلود کنید ..................

در صورت رفع نشدن مشکل با من تماس بگیرید ...........

ایمیل داخل pdf

Back to top
ba_safa
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

375.08 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 8 فروردين ماه ، 1388 10:13:55 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

/span>

pdf مورد نظر رو دانلود کنید .........

راه اندازی ماژول های وایرلس بی سیم ......

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> مخابرات All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: