عضویت     ورود  خوشبختی یعنی هماهنگی با حوادث روزگار . فلوبر دوشنبه، 2 مهر ماه ، 1397

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 4958 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 4957 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 4911 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 4857 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11329 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 4909 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 6496 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6105 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5272 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7231 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 5991 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 13698 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 9999 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7388 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5509 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6083 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5528 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6480 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5199 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5327 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 8141 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7466 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7506 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5785 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6090 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8544 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7086 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6537 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 11667 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9552 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 38932 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 17643 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21023 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24533 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22255 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 24615 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 38219 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 19499 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 16724 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 20771 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - طراحي مولتي متر (سوال در مورد adc )

طراحي مولتي متر (سوال در مورد adc )
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به AVR Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: شنبه، 2 آذر ماه ، 1387 21:54:27 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

Quote:
ی سوال: اگر قسمت منفی بار ما قطع بشه و ولتاژ کار روی بار ما مثلا 50 باشه چون منفی بار قطع شده این ولتاژ می افته روسر ورودی آنالوگ به دیجیتال میکرو ، این برای میکرو خطر سوختن نداره؟ چکار کنیم چون خیلی وقتها نول قطع میشه یا مدار باز میشه و این حالت بوجود میاد؟؟

خوب من دقیقا پی گیر مطالب شما نبودم ، ولی خوب چیزی که الان به ذهنم میرسه اینه که یه دیود زینر 5.3 ولتی رو در جهت معکوس به خط وصل کنی که اگه اختلاف پتانسیل از ولتاژ شکست بیشتر شد ... یا مثلا فیوز بزاری با آمپر ماکزیمم جریان ورودی میکرو ... راستی منظور توی اون حالتی هست که شما گفتی 2 تا پراب داشته باشیم ؟
خوب اگه درست گرفته باشم ، شما از یه به قول شما نول استفاده می کنید ، پس مشکلی پیش نمیاد .
ینی چی ؟
خوب ببینید شما یه ولتاژ 12 ولت + رو به یه جایی وصل کنید ولی - رو وصل نکنید مثل اینه که اصلا ولتاژی وصل نشده ، اصولا ولتاژ ینی اختلاف پتانسیل و از اون جایی که کلمه ی اختلاف رو استفاده کردیم ، قاعدتا باید بین دو چیز باشه ....
البته صرف نظر از مواردی مثل بار الکتریکی ....

خوب اگه بی ربط بود گوشزد کنید تا گوشی رو درست بگیرم ...

Quote:
خوب تو هر آپ امپی اگه پایه دوم رو به زمین وصل کنیم تک تغذیه ای میشه دیگه. مگه نه بچه ها؟

سعید جان کلیه ی قطعاتی که نیاز به منبع تغذیه ی متقارن دارند ، 3 خط برای تغذیه دارند یکی منفی یکی مثبت و یکی هم زمین ( که ما اشتباها توی منابع تغذیه ی منفرد بهش میگیم منفی )
اما lm358 فقط دو خط واسه ی تغذیه داره : یکی مثبت ، یکی هم زمین
حالا اینکه چطور کار میکنه و آیا در مدارات داخلی این تقارن رو ایجاد می کنه ، به ما چه ؟! Laughing

زنده باد

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
saeed_2008
کاربر فعال
کاربر فعال

27698.50 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 2 آذر ماه ، 1387 23:44:04 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

wikii wrote:
آره شما درست می گید چون که خروجی من همون 5 ولت پس اگر امکان داره تغییرات برنامه رو برام بنویسید ممنووووووووووووووووووون

بر امه :

Code:
$regfile = "m32def.dat"
$crystal = 8000000
Config Lcd = 16 * 2
Config Lcdpin = Pin , Db7 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7 , E = Portb.3 , Rs = Portb.2
Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc
Dim W As Word , V As Single , Z As Word , M As Single
Start Adc
Do
W = Getadc(0)
V = W
V = V / 1024
V = V * 5
Z = Getadc(1)
M = Z
M = M / 1024
M = M * 5
Cls
Lcd "V1=" ; Fusing(v , "#.#")
Home Lower
Lcd "V2=" ; Fusing(m , "#.#")
Waitms 500
Loop
End

راستی زنده باد آقا صالح. چاکرات سدیم...

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
saeed_2008
کاربر فعال
کاربر فعال

27698.50 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 2 آذر ماه ، 1387 23:59:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اقا صالح ممنون از جوابتون. حالا یه سوال: پس چرا آپ امپ های ca3140 و ua741 دو تا تغذیه دارند؟ زمین ندارن!!! بعد من یادمه که یه بنده خدایی (یادم نیست کی بود شاید استادم بود) میگفت که میشه تو ca3140 پایه تغذیه منفی رو به زمین وصل کنیم.
قضیه چیه؟! Shocked Question Neutral Rolling Eyes Exclamation Arrow

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bozonghare
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

3906.40 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 3 آذر ماه ، 1387 09:57:45 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

saleh_chz wrote:
سلام

Quote:
ی سوال: اگر قسمت منفی بار ما قطع بشه و ولتاژ کار روی بار ما مثلا 50 باشه چون منفی بار قطع شده این ولتاژ می افته روسر ورودی آنالوگ به دیجیتال میکرو ، این برای میکرو خطر سوختن نداره؟ چکار کنیم چون خیلی وقتها نول قطع میشه یا مدار باز میشه و این حالت بوجود میاد؟؟

خوب من دقیقا پی گیر مطالب شما نبودم ، ولی خوب چیزی که الان به ذهنم میرسه اینه که یه دیود زینر 5.3 ولتی رو در جهت معکوس به خط وصل کنی که اگه اختلاف پتانسیل از ولتاژ شکست بیشتر شد ... یا مثلا فیوز بزاری با آمپر ماکزیمم جریان ورودی میکرو ... راستی منظور توی اون حالتی هست که شما گفتی 2 تا پراب داشته باشیم ؟
خوب اگه درست گرفته باشم ، شما از یه به قول شما نول استفاده می کنید ، پس مشکلی پیش نمیاد .
ینی چی ؟
خوب ببینید شما یه ولتاژ 12 ولت + رو به یه جایی وصل کنید ولی - رو وصل نکنید مثل اینه که اصلا ولتاژی وصل نشده ، اصولا ولتاژ ینی اختلاف پتانسیل و از اون جایی که کلمه ی اختلاف رو استفاده کردیم ، قاعدتا باید بین دو چیز باشه ....
البته صرف نظر از مواردی مثل بار الکتریکی ....

خوب اگه بی ربط بود گوشزد کنید تا گوشی رو درست بگیرم ...

Quote:
خوب تو هر آپ امپی اگه پایه دوم رو به زمین وصل کنیم تک تغذیه ای میشه دیگه. مگه نه بچه ها؟

سعید جان کلیه ی قطعاتی که نیاز به منبع تغذیه ی متقارن دارند ، 3 خط برای تغذیه دارند یکی منفی یکی مثبت و یکی هم زمین ( که ما اشتباها توی منابع تغذیه ی منفرد بهش میگیم منفی )
اما lm358 فقط دو خط واسه ی تغذیه داره : یکی مثبت ، یکی هم زمین
حالا اینکه چطور کار میکنه و آیا در مدارات داخلی این تقارن رو ایجاد می کنه ، به ما چه ؟! Laughing

زنده باد

ببینید آقا صالح در مدار فولدر 1 ولتاژ و جریانی که از منبع دیگر هست رو اندازه میگیریم به شرطی که زمینها یکی باشد مدار درست کار میکند
ولی در مدار فولدر 2 ما زمین میکرو را به زمین باطری ندادیم و مدار درست کار نمیکند پس زمین یا منفی مشترک باید باشد و دراین صورت اگر در قسمت آمپرمتر مدار قطع شود ولتاژ زیاد رو ورودی ADC 0 میافتد البته این باید در عمل تست شود ولی امکان سوختن میکرو هست من میخوام بدونم آیا این ولتاژ زیاد روی این پایه سبس سوختن میشود یا نه چون زمین که وصل هست به دلیل بالا و اگر میسوزد چه کاری انجام دهیم تا نسوزد؟

با تشکر

wikii
کاربر عادی
کاربر عادی

1933.52 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 3 آذر ماه ، 1387 18:55:19 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام آقا سعید ممنونم که برنامه رو برام نوشتید جواب داد مرسیییییییییییییییییییییییییییییییی ی
راستی op-amp lm324 استفاده کردم

Back to top
View user's profile Send private message
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 3 آذر ماه ، 1387 21:26:15 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
مثل اینکه شما به من تنبلی نمی بینید ! Laughing شوخی کردم ...

خوب من فایل رو دانلود کردم ولی متاسفانه من پروتئوس ندارم و راستش نت هم دایلاپ هست و مجالی واسه ی دانلود نیست مرحمتی میکنید و عکس ازش بذارید ؟
یه نیگاه دقیق بندازم ببینم چیزی به کدو ... چیز ... نه ... به مخم می رسه ؟! Laughing

زنده باد

Back to top
bozonghare
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

3906.40 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 3 آذر ماه ، 1387 23:00:41 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

تصویر مدار 1:

تصویر مدار2 :

بفرما رئیس
منتظریم

saeed_2008
کاربر فعال
کاربر فعال

27698.50 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 3 آذر ماه ، 1387 23:37:42 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

wikii wrote:
سلام آقا سعید ممنونم که برنامه رو برام نوشتید جواب داد مرسیییییییییییییییییییییییییییییییی ی
راستی op-amp lm324 استفاده کردم

خوب خدا رو شکر aa)
اگر مشکلی در آینده پیدا کرد همینجا مطرح کنید تا از خدمات گارانتی ما هم استفاده کنید. Wink

Back to top
bozonghare
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

3906.40 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 4 آذر ماه ، 1387 00:03:21 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

خوب مثل اینکه آقا سعید هم بیخیال کمک به ماشده... Sad

wikii
کاربر عادی
کاربر عادی

1933.52 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 4 آذر ماه ، 1387 20:24:17 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby
سلام بازم من اومدم با کلی اشکال کمممممممممممممممممممممممممک

من می خوام مداری طراحی کنم که در آن یک پتانسیومتر به پایه ی 40 یعنی a0 وصل کردم که وقتی پتانسیومتر را تغییر میدم بعد از ms 100 عددی نشان می دهد .که با دقت 3 رقم اعشار می باشد تا اینجا رو قبلا انجام دادم و برنامه هم به صورت زیر البته با کمک آقا سعید
$regfile = "m32def.dat"
$crystal = 8000000
Config Lcd = 16 * 2
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7 , E = Portb.3 , Rs = Portb.2
Dim W As Word , V As Single
Start Adc
Do
W = Getadc(0)
V = W
V = V / 1024
V = V * 5
Cls
Lcd "V=" ; Fusing(v , "#.###")
Waitms 100
Loop
End
حالا من می خوام از 3 کلید استفاده کنم که مثلا اولین کلید به portd0 و دومی به 1 و سومی به 2

که کلید اول برای نشان دادن max---10s وکلید دوم min----10s وکلید سوم میانگین ولتاژ mean---2s
به این معنی که : با تغییر پتانسیومتر در زمان ms 100 مثلا یک بار 1.222 وبار دیگر با تغییر پتانسیومتر 1.333 و بار دیگر 1.444 و,....حالا باید روی lcd ماکزیمم را نشان دهد مثلا 1.222 و بار بعد بک شرط می گزاریم که اگر ولتاژ نشان داده شده بزرگ تر از 1.222 بود مثلا 1.333 آن گاه 1.333 را روی lcd نشان بده من برنامه ی اون رو به صورت زیر نوشتم ولی خیلی ناقص کمک کنید تازه این فقط مربوط به کلید 1 می شه :
$regfile = "m32def.dat"
$crystal = 8000000
Config Lcd = 16 * 2
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7 , E = Portb.3 , Rs = Portb.2
Dim W As Word , V As Single
Config portd = input
Start Adc
Do
W = Getadc(0)
V = W
V = V / 1024
V = V * 5
Cls
Lcd "Vmax=" ; Fusing(v , "#.###")
Waitms 100
Loop
config portd =input
Debounce pind0,1,Q
Q
If input >v max
Vmax= input
Endif
Cls
Lcd "Vmax=" ; Fusing(v , "#.###")
Waitms 100
goto

Back to top
wikii
کاربر عادی
کاربر عادی

1933.52 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 4 آذر ماه ، 1387 20:53:32 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

کلیدها رو به این صورت گذاشتم که کلید 1 یه طرفش به portd0 وطرف دیگه vcc وکلید دوم به portd1 و gnd وکلید سوم به portd2 و vcc و reset البته اتصال کلید سوم رو شک دارم درست باشه چون کلید 1 هم vcc بود مجبور شدم که در کلید 3 یک resrt هم بذارم من فعلا رو کلید یک کار می کنم برنامشو نوشتم ولی ناقصه کممممممممک
Back to top
bozonghare
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

3906.40 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 5 آذر ماه ، 1387 11:10:25 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

آقای مدیر و دیگر عزیزان:

من یک مشکل بزرگ در این دستگاه که ولتمتر و آمپرمتر است دارم،

مشکل اینه که اگر در زمان اندازه گیری سر منفی بار RL قطع بشود (مثلا از زیر مقاومت 0.125)
ولتاژ زیاد وارد میکر میشود و از طرفی چون منفی بار و میکرو به دلیل اندازه گیر یکی شده باعث سوختن شدید میکرو میشود یک دیود زنز برای جلوگیری از بالا رفتن ولتاژ از 2.7 گزاشته شده ولی جلو سوختن را نمیگیرد با توجه به شکل 2 1.4 آمپر از دیود میگذرد و 9.5 ولتاژ وارد میکرو میشود که بازم میسوزد
برای جلوگیری از سوختن میکرو در این حالت چکار کنم؟:

wikii
کاربر عادی
کاربر عادی

1933.52 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 5 آذر ماه ، 1387 15:47:18 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby crybaby 8987کمممممممممممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممممک
Back to top
bozonghare
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

3906.40 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 5 آذر ماه ، 1387 16:41:06 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

آقای مدیر و دیگر عزیزان:

من یک مشکل بزرگ در این دستگاه که ولتمتر و آمپرمتر است دارم،

مشکل اینه که اگر در زمان اندازه گیری سر منفی بار RL قطع بشود (مثلا از زیر مقاومت 0.125)
ولتاژ زیاد وارد میکر میشود و از طرفی چون منفی بار و میکرو به دلیل اندازه گیر یکی شده باعث سوختن شدید میکرو میشود یک دیود زنز برای جلوگیری از بالا رفتن ولتاژ از 2.7 گزاشته شده ولی جلو سوختن را نمیگیرد با توجه به شکل 2 1.4 آمپر از دیود میگذرد و 9.5 ولتاژ وارد میکرو میشود که بازم میسوزد
برای جلوگیری از سوختن میکرو در این حالت چکار کنم؟:

ac) ac) ac)

saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 5 آذر ماه ، 1387 21:29:26 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ای بابا ... این موضوع تاپیک مثل اینکه خیلی داره حاد میشه ... باید پی گیر بشیم ... رفقای پایه آتیش کنین تا دوستانمون پر پر نشدند ...
من هم تلاش می کنم ببینم موضوع از چه قراره ، هر چند که از بیسیک سر در نمیارم ولی تلاشمو می کنم .
دوست من عکس ها رو گرفتم نیگاهمیندازم و بعد خدمتت می گم .
فعلا
ویکی جان اندکی تحمل کن ... اگه کسی بلد باشه کمک می کنه . این گریه های شما ضریب اندوه تاپیک رو افزایش می ده . Wink

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 6 آذر ماه ، 1387 00:15:54 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خوب ویکی عزیز ببین شما یه خورده بیشتر راجه به چیزی که می خواهید توضیح بدید . ببینید من درست فهمیدم :
شما می خواهید توی زمان 100 میلی ثانیه از یک خط مبدل 3 نمونه بگیرید ، اون ها رو با واسطه ی 3 عدد کلید نمایش بدید و با این شرط که اگر از میانگین بزرگتر بود نمایش صورت بگیره وگرنه همان میانگین نمایش داده بشه .

صحیح ؟

خوب این هم یه شبه کد واسه ی c :

Code:
#define sw_1 PICA.1
#define sw_1 PICA.2
#define sw_1 PICA.3

#define    max_integer_digits   12
#define    max_point_digits   12

float volt [4] ;   // for input voltage and average value (volt[3])
char x[16] ;   // lcd buffer

unsigned char integer [max_integer_digits] ;
unsigned char point [max_point_digits] ;

void f_a_convertor ( float input , unsigned char *integer , unsigned char *point , unsigned char point_digits ) {
   unsigned long int great ;
   float particle , temp_2 ;
   unsigned char i ;

great = (unsigned long int) input / 1 ;
   particle = (float) input - great ;

for ( i=0 ; i < max_integer_digits ; i++) {
      if ( great == 0 ) {
         *( integer + i ) = 0 ;
         break ;
      } else {
         *( integer + i ) = ( great % 10 )+48 ;
         great /= 10 ;
      }
   }

for ( i=0 ; i < point_digits || i < max_point_digits ; i++) {
      temp_2 = particle * 10 ;
      temp_2 /= 1 ;
      *( point + i ) = temp_2 + 48;
      particle = ( particle * 10 ) - temp_2 ;
   }
}

void clr_array ( char *target_text , unsigned char length ) {
   unsigned int i ;
   for (i=0 ; i < length ; i++){
      *( target_text + i ) = 0 ;
   }
}

void char_to_str (unsigned char x_1){
   char n = 0 , m = 0 ;
   for (n=0 ; x_1>0; n++){
      x[n] = (x_1 % 10) + 48 ;   // 0 in asci = 48 ;
      x_1 = x_1 / 10;
      m = n ;
   }
   m ++ ;
   for (n=m ; n<3 ; n++){  // fill without coast zeros
    x[n] = 48 ; // 0 = 48 asci
   }
}

void main (void){
   if (sw_1 == 0){
      delay_ms(10);
      if (sw_1 == 0){
         if ( volt[0] > volt[3] ){
            lcd_clear() ;
            lcd_gotoxy(1,0);
            lcd_putsf("average<voltage1");
            clr_array(integer , max_integer_digits);
            clr_array(point , max_point_digits);
            f_a_convertor(volt[0],integer,point,3);
            lcd_gotoxy(2,0);
            lcd_puts(integer);
            lcd_putsf('.');
            lcd_puts(point);
         } else {
            lcd_clear() ;
            lcd_gotoxy(1,0);
            lcd_putsf("average>voltage1");
            f_a_convertor(volt[3],integer,point,3);
            lcd_gotoxy(2,0);
            lcd_puts(integer);
            lcd_putsf('.');
            lcd_puts(point);
         }
         while (sw_1 == 1) ;
      }
   } else if (sw_2 == 0){
      delay_ms(10);
      if (sw_2 == 0){
         if ( volt[1] > volt[3] ){
            lcd_clear() ;
            lcd_gotoxy(1,0);
            f_a_convertor(volt[1],integer,point,3);
            lcd_gotoxy(2,0);
            lcd_puts(integer);
            lcd_putsf('.');
            lcd_puts(point);
         } else {
            lcd_clear() ;
            lcd_gotoxy(1,0);
            lcd_gotoxy(2,0);
            lcd_puts(integer);
            lcd_putsf('.');
            lcd_puts(point);
         }
         while (sw_2 == 1) ;
      }
   } else if (sw_3 == 0_{
      delay_ms(10);
      if (sw_3 == 0){
         if ( volt[2] > volt[3] ){
            lcd_clear() ;
            lcd_gotoxy(1,0);
            f_a_convertor(volt[2],integer,point,3);
            lcd_gotoxy(2,0);
            lcd_puts(integer);
            lcd_putsf('.');
            lcd_puts(point);
         } else {
            lcd_clear() ;
            lcd_gotoxy(1,0);
            lcd_gotoxy(2,0);
            lcd_puts(integer);
            lcd_putsf('.');
            lcd_puts(point);
         }
         while (sw_3 == 1) ;
      }
   }
}

شما این کد ها رو به برنامه ی اصلی اضافه می کنید و ...
ببین دوست گلم ، شما بایست آرایه ی volt رو با مقادیر ورودی و مقدار میانگین پر کنی ، برنامه ابتدا کلید ها رو چک میکنه سپس با توجه به کلید فشرده شده ، اعداد رو با هم مقایسه می کنه و عدد مربوطه رو روی lcd نمایش می ده .
توجه بفرما این فقط مربوط به منویینگ هست و پیشنهاد می کنم شما ورودی آنالوگ رو توی روتین سرویس وقفه ی تایمر تبدیل کنی .

و شما دوست خوبم که با سوختن میکرو مشکل دارید ، ببین دوست من من یه شکل کشیدم . شما بفرما توی این شکل اگه هر یک از نقاط 1 تا 3 که تنها نقاط ارتباط با زمین هستند قطع بشه چه اتفاقی می افته ؟
من که نمی دونم چرا باید میکرو بسوزه ! مگر اینکه شما کوپلاژ خاصی مد نظر داشته باشید .
Click to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original size

فکر کنم مشکل حله دیگه ... واسه ی همین زمین میکرو رو از زمین آنالوگ جدا می کنند دیگه ...

موفق باشید عزیزان . Wink
زنده باد

Back to top
bozonghare
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

3906.40 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 6 آذر ماه ، 1387 11:38:20 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

خوب ببین صالح عزیز:
اگر مدار از نقطه 3 قطع بشه مشکل زیادی برای میکرو پیش نمیاد چون همیشه ولتاژ بالا رو این قسمت بوده و با تقسیم مقاومتی میرفته تو میکرو اگر از نقطه 3 قطع شه بازم ی مقاومت 1 مگا اهمی سر راهش هست مگر میکرو بخواد با این مقاومت بازم بسوزه!

در مورد نقطه 2 اگر قطع بشه خوب ورودی میکرو GND یش قطع میشه و عددی هم نشون نمیده ولی چون RL تو مداره همون واتلژ قبلی در حال اندازه گیری وارد میکرو میشه و مشکلی نیست

در نقطه 1 اگر مدار قطع شه سر دیگر RI که به ADC میکرو رفته تمام ولتاژ Vin میفته روش و وارد میکرو میشه و... سوخت

خوب اگر زمین میکرو رو از زمین آنالوگ جدا کنیم که میکرو دیگه عددی نشون نمیده شما منفی باطری تغذیه رو از منفی تقذیه میکرو جدا کن دیگه میکرو عددی رو نشون نمیده در عکس 1 زیر باطری زمینه یعنی به منفی میکرو وصله و مدار کار میکنه ولی در عکس 2 چون زمینها برداشته شده هم آمپرمتر صفره و هم ولتمتر خراب نشون میده و کار نمیکنه!

حالا منظور شما از این جدا کردن زمینها چطوریه؟

saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 6 آذر ماه ، 1387 18:30:22 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
شما مگه توی این عکسی که من گذاشتم با ولت متر ولتاژ کل رو اندازه گیری نمی کنی ؟
اگه با این اندازه گیری میکرو نسوزه ، پس با اندازه گیری آمپر متر که مقاومت ri قطع شده شما ولتاژ کمتری رو از ولت مترت اندازه گیری می کنی و قاعدتا اگر قرار به سوختن باشه باید همون اول ولت مترت بسوزه .
ثانیا ، شما مگه مجبوری عزیزم که حتما 4 تا پراب داشته باشی ؟ بیا و پراب gnd رو یکی کن و از داخل وصلش کن که کنده هم نشه . Idea
مقدار مقاومت داخلی آمپر متر رو هم در محاسباتت می دونی که باید کم کرد دیگه ...
در مورد زمین هم بذار دیتا شیت رو دقیق نیگاه کنم بعد می گم .
زنده باد

Back to top
wikii
کاربر عادی
کاربر عادی

1933.52 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 6 آذر ماه ، 1387 19:45:28 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

این برنامه ای که شما نوشتید خیلی سخته من هیچی ازش نفهمیدم جیزی که من می خوام خیلی راحت تر از این حرفاست ببینید من می خوام از سه تا کلید استفاده کنم که اولی همون طور که گفتم برای max باشه دومی برای min و سومی برای میانگین ولتاژ
توضیح اولی:اعدادی که روی lcd نشان میده با عدد قبلی مقایسه می کنه اگر بزرگ تر بود اون عدد رو روی lcd نشون می ده به همین راحتی البته برای من که برنامشو نمی دونم سخته
توضیح دومی: اعدادی که روی lcd نشان میده با عدد قبلی مقایسه می کنه اگر گوچک تر بود اون عدد رو روی lcd نشون میده توضیح سومی:
اعدادی که روی lcd نشون داده می شه رو با هم جمع می کنه و بعد تقسیم به 20 می کنه این هایی که گفتم بدون رعایت کردن فاصله ی زمانی حا لا شما اگر می تونید این ها رو بنویسید من زمانا شو اگر تونستم خودم درست می کنم
با تشکر از saleh_chz عزیز

Back to top
saeed_2008
کاربر فعال
کاربر فعال

27698.50 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 6 آذر ماه ، 1387 21:21:07 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اوه اوه تو این دو روزی که من دور از اینترنت بودم چه خبرهایی اینجا بوده. دلم واسه این تاپیک تنگ شده بود.... Mr. Green aa)

Last edited by saeed_2008 on چهارشنبه، 6 آذر ماه ، 1387 21:36:28; edited 1 time in total
Back to top
bozonghare
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

3906.40 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 6 آذر ماه ، 1387 21:21:32 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

بله آقا صالح

من مجبورم از 4 تا پراب استفاده کنم برای چی ؟ برای اینکه بارم از منبع تغذیه فاصله داره و سیمهای رابط مقاومت دارند و چون جریان زیاده ( شاید بیشتر از 20) نباید مقاومت سیمهای رابط توی مدار یا محاسبات وارد شوند پس من ولتاژ کل رو نمیگیرم ولتاژ دو سر بار رو میگیرم حالا اگر اون مسئله قطع شدگیهارو کلا فراموش کنیم یک مشکلی که در عکس معلومه اینجا داریم که نباید زمین میکرو با زمین تغذیه یکی باشه چرا؟ چون اگر منفی تغذیه توسط ولتمتر( سیم قرمز) به بار وصل شه جریان از این سیم عبور میکنه و تقسیم میشه و آمپر متر خطا پیدا میکنه شایدم به خاطر مقاومت داخلیش هیچی نشون نده چون پراب ولتمتر مقاومتی سر راهش نیست و مستقیم زمینه.
ما باید با ولتمتر ولتاژ دو نقطه رو بتونیم اندازه بگیریم که چون منفی میکرو با تغذیه یکیه این کار امکان پذیر نیست یا من بلد نیستم اینم شکل:

هر کار میکنم مقاومت یکی از سیمهای رابط میاد تو مدار که نمیخام بیاد اگر منفیها جدا بودند مشکل حل بود.
.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 7 آذر ماه ، 1387 02:07:23 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خوش اومدی سعید جان ، چه عجب ! ببین چه مکافاتی پیدا کردیم ! Laughing ( شوخی )

ویکی جان ، عزیزم ، من دارم سعی می کنم با اینکه بیسیک یاد ندارم کمک کنم و این کدی که واسه ی شما نوشتم با c هست .
توضیحی که شما دادید رو فهمیدم ... برنامه شو واست می نویسم و دوباره می ذارم .
شرمنده ام ... من چپه ام ... اول اسمبلی یاد گرفتم و بعد سی و بیسیک هم یاد ندارم !

خوب رفیق جان نوبت شما شد .
اولا این لینکی که گذاشتی نیاز به عضویت داره . یه لینک مستقیم بده لطفا ...
در مورد این چیزی که شما می گی باور کن گیج شدم ، نمی فهمم شما چی چی می خوای .
منظور من هم از ولتاژ کل همون ولتاژ دوسر بارتونه ... آخه ما ولتاژ دیگه ای که نداریم !
...
بچه ها صبر کنید ...

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 7 آذر ماه ، 1387 03:32:32 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوباره سلام
خوب ویکی عزیز
واسه ی اینکه گیج نشی از برنامه ای که نوشتم ، یه توضیح واست می دم . حداقلش اینه که واسه ی برنامه ی خودت که به زبان بیسیک هست ازش ایده می گیری .

Code:
#define sw_1 PICA.1
#define sw_1 PICA.2
#define sw_1 PICA.3

#define    max_integer_digits   12
#define    max_point_digits   12

float volt [4] ;   // for input voltage and average value (volt[3])
char x[16] ;   // lcd buffer

unsigned char integer [max_integer_digits] ;
unsigned char point [max_point_digits] ;

void f_a_convertor ( float input , unsigned char *integer , unsigned char *point , unsigned char point_digits ) {
   unsigned long int great ;
   float particle , temp_2 ;
   unsigned char i ;

great = (unsigned long int) input / 1 ;
   particle = (float) input - great ;

for ( i=0 ; i < max_integer_digits ; i++) {
      if ( great == 0 ) {
         *( integer + i ) = 0 ;
         break ;
      } else {
         *( integer + i ) = ( great % 10 )+48 ;
         great /= 10 ;
      }
   }

for ( i=0 ; i < point_digits || i < max_point_digits ; i++) {
      temp_2 = particle * 10 ;
      temp_2 /= 1 ;
      *( point + i ) = temp_2 + 48;
      particle = ( particle * 10 ) - temp_2 ;
   }
}

void clr_array ( char *target_text , unsigned char length ) {
   unsigned int i ;
   for (i=0 ; i < length ; i++){
      *( target_text + i ) = 0 ;
   }
}

void char_to_str (unsigned char x_1){
   char n = 0 , m = 0 ;
   for (n=0 ; x_1>0; n++){
      x[n] = (x_1 % 10) + 48 ;   // 0 in asci = 48 ;
      x_1 = x_1 / 10;
      m = n ;
   }
   m ++ ;
   for (n=m ; n<3 ; n++){  // fill without coast zeros
    x[n] = 48 ; // 0 = 48 asci
   }
}

float min (float volt0 , float volt1 , float volt2){
   float minimum = 0 ;
   minimum = volt0 ;
   if (volt1 < minimum) minimum = volt1 ;
   if (volt2 < minimum) minimum = volt2 ;
   return minimum ;
}

float max (float volt0 , float volt1 , float volt2){
   float maximum = 0 ;
   maximum = volt0 ;
   if (volt1 > maximum) maximum = volt1 ;
   if (volt2 > maximum) maximum = volt2 ;
   return maximum ;
}

void main (void){
   //@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
      // barnameye daryafte maghadir ro inja benevis ...
      // volt[0] = ...
      // volt[1] = ...
      // volt[2] = ...
      // volt[3] = (volt[0]+volt[1]+volt[2])/20
   //@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
   if (sw_1 == 0){
      delay_ms(10);
      if (sw_1 == 0){
         lcd_clear() ;
         lcd_gotoxy(1,0);
         lcd_putsf("minimum:");
         f_a_convertor(min(volt[0],volt[1],volt[2]),integer,point,3);
         lcd_gotoxy(2,0);
         lcd_puts(integer);
         lcd_putsf('.');
         lcd_puts(point);
         while (sw_1 == 1) ;
      }
   } else if (sw_2 == 0){
      delay_ms(10);
      if (sw_2 == 0){
            lcd_clear() ;
            lcd_gotoxy(1,0);
            lcd_putsf("maximum:");
            f_a_convertor(max(volt[0],volt[1],volt[2]),integer,point,3);
            lcd_gotoxy(2,0);
            lcd_puts(integer);
            lcd_putsf('.');
            lcd_puts(point);
         while (sw_2 == 1) ;
      }
   } else if (sw_3 == 0_{
      delay_ms(10);
      if (sw_3 == 0){
            lcd_clear() ;
            lcd_gotoxy(1,0);
            lcd_putsf("average:");
            f_a_convertor(((volt[0]+volt[1]+volt[2])/20),integer,point,3);
            lcd_gotoxy(2,0);
            lcd_puts(integer);
            lcd_putsf('.');
            lcd_puts(point);
         while (sw_3 == 1) ;
      }
   }
}

ببین عزیزم ، اول برنامه #define ها هست که اومدیم اول پین هایی که باید کلید بهش وصل بشه رو تعریف کردیم و بعد اومدیم حداکثر ارقام نمایش واسه ی بخش صحیح و بخش اعشار رو تعریف کردیم که البته عملا من این اعشار رو به 3 رقم بعد از اعشار محدود کردم .
بعد یه آرایه ی 4 عضوی داریم :
float volt [4] ;
که ولتاژ هامون به علاوه ی ولتاژ میانگین توی این قرار می گیره . که البته من برای این برنامه ی اخیری که واست نوشتم مستقیم میانگین رو نمایش دادم و از متغییر واقع در آرایه استفاده نکردم .
بعد یه آرایه ی دیگه داریم که بافر نمایش هست و همه ی اعدادمون اول توی این بافر به کاراکتر قابل نمایش تبدیل میشه و بعد به LCD ارسال می شه :
char x[16] ;

تابع f_a_convertor رو داریم که اعداد ممیز شناور (اعشاری) رو به کاراکتر تبدیل می کنه .

تابع clr_array یک آرایه رو پاک می کنه .

تابع char_to_str رو داریم که یه عدد 8 بیتی معمولی رو به کاراکتر تبدیل می کنه .

توابع min و max رو داریم که مخصوص شماست و از بین سه عدد اعشاری یکی رو متناسب ، برمی گردونه .

و تابع main که اصل برنامه است رو داریم .
ببین دوست من توی main اون اوایل یه جایی رو واست مشخص کردم که برنامه ی مربوط به تبدیل آنالوگ به دیجیتال رو شما با زمان بندی ای که دوست داری رو باید اونجا انجام بدی .
بعد از این قسمت به ترتیب سه تا کلید ها چک میشن و بعد از نویزگیری ( شما به این نویزگیری کاری نداشته باش ) متناسب با کلید فشرده شده عملیات خاصی انجام میشه . که به عنوان نمونه همین عملیات مربوط به حداقل رو توضیح می دم :

ابتدا lcd پاک میشه و بعد توی خط اول lcd کلمه ی مینیمم نوشته میشه و بعد آرایه های مربوط بخش صحیح و بخش اعشار پاک می شن و بعد مقدار مینیمم ولتاژ که اعشاری هست به کاراکتر تبدیل میشن و بعد توی خط دوم lcd ابتدا بخش صحیح نمایش داده میشه و بعد یک کاراکتر '.' نمایش داده میشه و بعد هم بخش اعشاری نمایش داده می شه . در انتهای عملیات هم یک حلقه وجود داره که برنامه رو تا زمانی که شما کلید رو نیگه داشته باشید ، متوقف می کنه .
تمام .
فقط یه ایراد ممکنه بوجود بیاد اون هم اینه که قسمت اعشار و صحیح منظم نمایش داده نشه و یا مثلا ولتاژ 12.25 ولت به صورت های 21.52 و یا 25.12 و یا 52.21 نمایش داده بشه ... فاجعه ؟ ... خوب ... آره ... ولی خوب چون خیلی سریع نوشتم ، تست نکردم و بررسی هم نکردم ! خلاصه شرمنده ...

و در مورد میکروی سوخته !
آخه الهی من قربونت برم ، عزیزم ، مگه نه اینکه بالاخره این دو تا سیم منفی پروب شما نهایتا از داخل بورد ولتمترت به هم وصل میشه ؟ پس حالا چه دو تا چه صد تا سیم . اگه یکیش قطع بشه ، فقط توی همون مقاومت سیمی که شما واست مهمه تاثیر میذاره . اگر هم کل همه پراب های منفیت قطع بشه ، اصولا جریانی برقرار نمی شه و اختلاف پتانسیلی وجود نخواهد داشت که اندازه گیری بشه . بنابراین مقاومت بی نهایت می شه .
الان این دو تا عکسی که شما واسه ی من گذاشتی هیچ فرقی با هم نداره . از نظر پروتئوس چه شما علامت گراند بذاری دو جا و چه این دوجا رو با سیم به هم وصل کنی ، نباید فرقی داشته باشه با هم . شما یادت رفته عزیزم اونجایی که با سیم زمین ها رو به هم وصل کردی (عکس ولت2) یه گراند هم بذاری . اگه هم نذاری همین موضوع مقاومت بی نهایت پیش میاد . من نمی دونم شما مقاومت صفر رو کجا به دست آوردی !
حالا بچه ها فهمیدید من چرا از شبیه ساز ها خوشم نمیاد ؟ هزار و یک درد سر ...
حالا مسئله روشن شد ؟ سر این گراند من رو هم گیج کردی . دیتا شیت هم چیزی نداشت ...

اگه باز هم سوالی پیش اومد ، لطف کن و یه عکس ( و نه عکس پروتئوس ) از نحوه ی بکار بردن پروب هات بکش . فرض کن الان یه مقاومت روی یه مدار داری و می خوای با ولت مترت اندازه ی جریان و افت ولتاژش رو اندازه بگیری .
منتظرم .
زنده باد

Back to top
wikii
کاربر عادی
کاربر عادی

1933.52 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 7 آذر ماه ، 1387 11:51:43 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ممنون از کمک شما مدیر گرامی ولی من بازم از برنامه هیچی نفهمیدم کاش برنامه تون با bascom بود یعنی یه چیزایی از برنامه تون متوجه شدم ولی نمی دونم تو bascom چه طور بنویسم آخه bascom با برنامه ای شما نوشتید خیلی فرق می کنه crybaby crybaby crybaby crybaby
من تا دوشنبه باید این و به استادم تحویل بدم حالا چی کار کنم هیچی بلد نیستم crybaby

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 7 آذر ماه ، 1387 23:39:40 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ویکی جان ، من خیلی شرمندتم به خدا . من بیسیک بلد نیستم . الگوریتم برنامم رو هم که گفتم .
نمی دونم دیگه چکار بایست بکنم . می خوای برنامه ی زمانبندی روهم اضافه کنم ؟
بگو کجاشو نمی فهمی تا بیشتر توضیح بدم . می خوای خط به خط توضیح بدم ؟ خوش تیپ ، هر هزار سال یه بار اتفاق می افته که من اینقدر با یکی راه بیام ! Shocked ( شوخی ) Laughing

زنده باد

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به AVR All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 4 of 7
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: